“Bizim ağzımız değil kafamız çalışır”

Ak Parti Düzce İl Başkanlığı, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerine katılacak adayları için Aday Tanıtım toplantısı gerçekleştirdi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Eski Bakanı, Ak Parti Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü törende yaptığı konuşmada; “Bizim ağzımız değil kafamız çalışır. Ağzı çalışanlara prim vermeyelim.’’ Dedi.  18 Temmuz Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti Aday Tanıtım […]

“Bizim ağzımız değil kafamız çalışır”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 21 Ocak 2019 - 0:58 'de eklendi ve 278 Kez Okundu


Ak Parti Düzce İl Başkanlığı, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerine katılacak adayları için Aday Tanıtım toplantısı gerçekleştirdi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Eski Bakanı, Ak Parti Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü törende yaptığı konuşmada; “Bizim ağzımız değil kafamız çalışır. Ağzı çalışanlara prim vermeyelim.’’ Dedi.

 18 Temmuz Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti Aday Tanıtım Toplantısına, Genel Başkan Yardımcısı, İnsan Hakları Birim Başkanı Leyla Şahin Usta, AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, Düzce Milletvekilleri Fahri Çakır ve Ayşe Keşir, 65. Dönem Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı ve Düzce Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü, ilçe ve belde ana kademe, gençlik kolları ve kadın kolları başkanları, teşkilatlarda önceki dönemlerde görev yapmış il başkanları, belediye başkanları, teşkilat mensupları ve vatandaşlar katıldı.

KESKİN “KAPI KAPI DOLAŞACAĞIZ”
Toplantıda kürsüye ilk olarak İl Başkanı Mustafa Keskin davet edildi. Keskin konuşmasında, 2001 yılında il olan Düzce’nin AK Parti belediyeciliği ile 2004 senesinde tanıştığını anımsattı. İl Başkanı Keskin, şöyle devam etti: “Düzce’de gerçekten çok çalıştık. Bugün Düzce’nin karşısına yeni adaylarımızla bir bütün olarak çıkıyoruz. 31 Mart Yerel Seçimleri bir gönül belediyeciliği seçimidir. Güçlü belediye; sadece yol, kanalizasyon gibi hizmetleri veren belediye değildir. Güçlü belediyecilik; tüm sorunlarıyla ilgilenen, çehresini değiştiren belediyeciliktir. Ben Düzce’nin 7 ilçe ve 2 belde belediyesiyle davamızı kapı kapı dolaşarak anlatmayı tüm teşkilat mensuplarımızdan bekliyorum. Düzce ve ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını diliyorum.” İfadelerini kullandı.

BAŞKAN AY “KÜÇÜK HESAPLAR PEŞİNDE KOŞMAMAMIZ LAZIM”

Daha sonra kürsüye Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay geldi. Bir buçuk yıl önce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in istifası ile göreve geldiğini hatırlatan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, şunları kaydetti: “O günden bu yana gayretli bir şekilde Düzce’nin sorunlarını ele alıp yarım kalan işleri tamamladık. Bakanımızın aday gösterilmesinden onur duyduk. Biz görev adamıyız. Görevimizi yapar vakti gelince de layıkıyla teslim ederiz. Bakanımızın çıtayı daha da yükselteceğine inanıyorum. Birlik ve beraberlik içinde başaramayacağımız iş yok. Türkiye’ye, dünyaya bakmamız lazım. Cumhurbaşkanımız dünyayla mücadele ediyor. Etrafımız ateş çemberi, küçük hesaplar peşinde olmamamız lazım. Allah yar ve yardımcımız olsun.” İfadelerini kullandı.

ÖZLÜ” AĞZI ÇALIŞANLARA, BOŞ VAATLERE PRİM VERMEYİN”

Düzce Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü ise konuşmasına, bundan 6 ay önce bazı AK Parti karşıtlarının AK Parti bitti, bu iş tamam şeklindeki söylemleri hatırlatarak başlarken şunları söyledi: ’’ Bundan 6 ay kadar önce yapılan seçimlerde Düzce’de bir takım söylemler oldu; “AK Parti bitti, bu iş tamam” diye. Şu salona bakın! Bu insanlardaki muhabbete bakın! AK Parti Düzce’de tükendi mi? ‘Tamam mı, devam mı’ karar verelim. 24 Haziran yüzde 56,1 aldık. AK Parti’nin en çok oy aldığı illerin 9.’su Düzce. Bizden sonra en fazla oy alan partinin oyu yüzde 18. Bunlar ya hesap bilmiyorlar ya da rakam. Tam üç katından bahsediyoruz. Matematik bilmek gerekiyor ya okumuyorlar ya da olmasını istediklerini söylüyorlar.

Bizim çalışmalarımızın iki temel taşı var; birincisi erdemli siyaset. Bunun temelinde temiz siyaset, yüksek ahlak ve maneviyat vardır. İkinci temel taşı vizyoner liderliktir. Düzce’nin 2023’e hazırlanmasıdır. Aralık ayından beri buradayım. Geçmiş dönem görev yapanlarla ciddi bir çalışma başlattık. Merkezdeki 56 mahalleyi ziyaret ediyoruz. 15-16 mahallemiz kaldı.
Mutlaka bu şehrin kanalizasyon, ulaşım, kaldırım sorunları var. Hepsi bitmedi. Bunlar için tüm Düzce’ye sesleniyorum; istikbal vaat etmeyen çözümlere ‘evet ‘demeyin, ortak olmayın. Son 3 yıla baktığımızda yarım kalan tüm işler bitirildi. Hastane açıldı, metruk işyerleri yurt oldu. OSB bağlantı yolu açıldı. Akçakoca’ya siyasal bilgiler fakültesi açtık. Bizim ağzımız değil kafamız çalışır. Ağzı çalışanlara prim vermeyelim.’’ İfadelerini kullandı.

AK Parti Milletvekilleri Fahri Çakır ve Ayşe Keşir de yerel seçimler öncesi birlik beraberliğin önemine değinerek, yerel seçimlere AK Parti’nin yine önde gireceğini ifade etti.

“VATANDAŞLARIMIZIN SORUN VE TALEPLERİNE HIZLICA ÇÖZÜMLER ÜRETİYORUZ, ÜRETECEĞİZ”

Son olarak kürsüye gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta yaptığı konuşmada;’’Cumhurbaşkanlığı sistemiyle kurumlarımızdaki işleyişleri hızlandırarak vatandaşlarımızın sorun ve taleplerine hızlıca çözümler üretiyoruz, üreteceğiz” dedi.

“17 yıldır vatandaşlarımızın hak ettiği reformlar yaptık, yapmaya devam edeceğiz” diyen Usta sözlerine şöyle devam etti; “30 yıldır Milletin hakkına, canına, malına kastetmiş örgütlerle yol yürüyenler, onların sözcülüğünü yapanlar; bugün İnsan Hakları savunuculuğuna soyunuyorlar. Millet sizin geçmişinizi de bugününüzü de iyi biliyor, görüyor. Vatandaşlarımızı yıllarca çamura, çöpe ve çukura mahkûm bırakmış kişiler, bugün İnsan Hakları savunuculuğuna soyunmaya kalkıyor. Milletimiz geçmişinizi iyi biliyor. Milletimizin hakkını korumak bizim vazifemizdir. Bunun için çalışıyoruz. İnce eleyip sık dokuyoruz. Sonuçlar alındıkça zillet odaklarının planları bir bir bozulacak.
Düzce’nin öyle bir bakanı var ki inşallah 31 Mart’tan sonra yereldeki hizmetleriyle daha da büyük katkılar sağlayacaktır. Düzce için bakanımız büyük bir şanstır en büyük oyla desteğinizi gösterin biz de sizleri alkışlayalım. Daima millet, daima hizmet! Milletimiz önüne her sandık geldiğinde oyunu AK Parti’den yana kullanıp oyunları bozdu. Cumhur İttifakı’nda bir diri ve kardeş olacağız. Bugün de milletimizin gönlüne talibiz. Millet bize yürü dedikçe yürürüz. İnşallah 31 Mart’ta üzerimize düşeni yapmaya hazır mıyız?’’
Usta ardından “Şimdi seçim akşamında sandıktan çıkacak oylarla Düzce’ye hizmet etmeye talip olmuş adaylarımızı tanıtmak istiyorum.” diyerek il, ilçe ve belde adaylarını tek tek sıraladı.

İL, İLÇE VE BELDE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

Düzce İl Belediye Başkan Adayı, Dr. Faruk Özlü
Akçakoca İlçe Belediye Başkan Adayı, Cüneyt Yemenici
Cumayeri İlçe Belediye Başkan Adayı, Recep Tuna
Çilimli İlçe Belediye Başkan Adayı, Muhsin Yavuz
Gölyaka İlçe Belediye Başkan Adayı, Yakup Demircan
Gümüşova İlçe Belediye Başkan Adayı, Ahmet Azap
Kaynaşlı İlçe Belediye Başkan Adayı, Erol Bayraktar
Yığılca İlçe Belediye Başkan Adayı, Muzaffer Yiğit
Beyköy Belde Belediye Başkan Adayı, Osman Kılıç
Boğaziçi Belde Belediye Başkan Adayı, İbrahim Ercan

YORUMLAR


    0 YORUM