BİZ DEVLETÇİ, SİZ KOLTUKÇU….!

Karabük Valisi bir yıllık değerlendirmelerini kapsayan bir basın toplantısı yapmış. O toplantıya bizi davet etmediler. Zaten etselerdi kendimizden şüphe ederdik. Çünkü biz ne aboneyiz, ne da yandaş…! Toplantıyla ilgili www.karabukhaber.com.tr adlı haber sitesindeki bir cümle dikkatimizi çekti ve bu yazıyı yazma ihtiyacı hissettik. Cümle aynen şu;  “Vali Fuat Gürel bugün yaptığı toplantıda, adeta o günlerde […]

BİZ DEVLETÇİ, SİZ KOLTUKÇU….!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 22 Ocak 2021 - 22:00 'de eklendi ve 154 Kez Okundu


Karabük Valisi bir yıllık değerlendirmelerini kapsayan bir basın toplantısı yapmış. O toplantıya bizi davet etmediler. Zaten etselerdi kendimizden şüphe ederdik. Çünkü biz ne aboneyiz, ne da yandaş…!

Toplantıyla ilgili www.karabukhaber.com.tr adlı haber sitesindeki bir cümle dikkatimizi çekti ve bu yazıyı yazma ihtiyacı hissettik.

Cümle aynen şu;  “Vali Fuat Gürel bugün yaptığı toplantıda, adeta o günlerde verilen tepkilere hak verircesine açıklama yaparak, Cezayirli vatandaşların Karabük’e gelmesinin ardından vaka sayılarında artışı olduğu söylemlerinde bulundu.
2.5 aylık bir zaman diliminde kentte 180 vak’a görüldüğünü, aynı dönemde 10 kişinin hayatını kaybettiğini belirten Gürel, “Bunların 40’ı havalimanında mahsur kalan Cezayirli vatandaşlarımızdan kaynaklandığını söyleyebilirim. Bu süreçte 12 kişi de onlardan hastalandı. Geri kalan 28 kişi de bizim personelimiz ve onların ailelerinden kaynaklı vaka, ama onlardan hayatını kaybeden olmadı…”

Ne oldu şimdi?

O dönemde toplumu bilgilendirme adına bu uygulamaya meydan okuyan Sayın Belediye Başkanına karşı yaptığınız karalama kampanyalarına ne diyeceksiniz?

Siz şimdi bu açıklamalarınızla o dönemde Sağlık Bakanına faks çekip, yalnızca Karabük’ü değil, tüm hükümeti teyakkuz haline getirmek isteyen Sayın Belediye Başkanının bu hareketini onaylamış ve; “Özür dileriz, biz çaylak ve yetersiz yöneticileriz, lütfen bizi affedin” demiş olmuyor musunuz?

Olmuyor sunuz….!

Çünkü biz sizden bu kadar büyük kapasite beklemiyoruz…!

Çünkü bizim gözümüzde sizin kapasiteniz; Cumhur İttifakının olduğu bir dönemde; açılışını yaptığınız tesisin yerini veren Belediye Başkanını açılışa davet etmeyip, iktidar partisinin adayını devlet töreninde konuşturacak kadar bürokratik omurgasızlıkla,

İktidar Partisinin kongresinden bir gün önce; bölge koordinatörü ve iktidar bloğunun ortağı siyasetçilerle fotoğraf paylaşacak kadar devlet cehaleti, gafleti ve delaleti ile dolu…!

İşin acı tarafı mı?

Bunları ben yazmayalıyım.

Bunları muhalefet partilerinin milletvekilleri, il ve ilçe başkanları gündeme getirmeli, bende haberleştirmeliyim…!

Bu memleketin en tecrübeli siyasetçilerinden biri; İYİ Parti İl Başkanı Sayın Erol Serin; sen bu memlekette 3 dönem belediye başkanı seçildin. Peki, hiçbir zaman partinin milletvekilleri, kongre divan başkanı ve şehrin valisi ile Çetiören’de poz verdin mi?

Peki ya çakma Arslan’a ne demeli…!

Yahu şu parti işlerini bırak da, birazda memleket meselelerine dön…!

Filyos yandaşa peşkeş çekiliyor ağzını açmıyorsun. “Cumhur Bey ve Niyazi Bey beni Sanayi Bakanına götürecekler, ondan sonra bir açıklama yaparım” diyorsun…!

Doktor bir milletvekilisin, Devlet Hastanesi olmayan tek şehir Karabük, ona da sesini çıkartmıyorsun..! Ama ne hikmetse sözkonusu CHP ve Elif Köse olunca maşallah dilin kürek gibi…!

Son gelişmelerden sonra ben şuna kani geldim. Sanırım 21 Kasım’daki yazım gerçek olacak…!

Peki, o tarihte ne demişim?

“Kusura bakma Atom Karınca; sen şeyine göre, hatta boyundan büyük bir toplantı hazırlamışsın..!

Ve zaten o toplantı da; oldu mu yoksa olmadı mı kıvamında gündeme geldi.

Ha bu arada…!

Muhterem kanaat önderleri, yani doktorun önderleri; aman kimselere önümüzdeki günler için randevu vermeyin! Çünkü aynı lideriniz önümüzdeki günlerde sizi bir başka isim içinde davet edebilir…!”

Gerçekten içim yanıyor ve isyan ediyorum…!

İktidardan zaten bir beklentim yok, muhalefetten yanıma bir yoldaş bulamıyorum…!

Bir şehir bu kadar mı sahipsiz, bu kadar mı zavallı olabilir Allah aşkına…?

Biz “İl Başkan Yardımcısı” yazdığımızda isyan eden muhteremler; bir partinin kongresi öncesi onlarla verdiğiniz pozlar yalnızca sizin değil, devletin makamlarını itibarının yerle bir olmasına neden oluyor! Zaten bizim düşündüğümüzde sizin itibarınız değil makamın itibarı. Çünkü bu devran böyle gitmeyecek, bundan sonra da bu koltuklara birileri oturacak.

Ama şuna eminiz; onlar asla iktidar partisi il başkan yardımcısı olmayacak, onlar devletin valileri olacak.

Ve biz devletimizin namusunu koruma adına, konuşmaya ve yazmaya devam edeceğiz.

Siz mi?

Bugün biz vatanseverleri adam yerine koymayan sizlerin o gün YALOVA KAYMAKAMI kadar değeri ve itibarı olmayacak…!

Çünkü biz devletçi ve milletçi, siz ise koltukçusunuz…!

YORUMLAR


    0 YORUM