Birileri bu rezaletin hesabını vermeli!

Ne demiş merhum Akif; Sâhipsiz olan memleketin batması haktır; Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktır. Akif’in “Vatan” ifadesini biz pekâlâ “memleket” olarak değiştirebiliriz. Bu memleket bu şartlarda batar kardeşim. Hatta batması da haktır..! Neden mi? Şayet sen Adıyaman’dan kulüp başkanı, Konya’dan vekil, Ankara’dan, Malatya’dan, Adıyaman’dan yönetici getirirsen, Biletçiyi, Veterineri, Muhasebeciyi yönetici atarsan, Kulüp Başkanı iken […]

Birileri bu rezaletin hesabını vermeli!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 31 Aralık 2019 - 1:32 'de eklendi ve 571 Kez Okundu


Ne demiş merhum Akif;

Sâhipsiz olan memleketin batması haktır;
Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktır.

Akif’in “Vatan” ifadesini biz pekâlâ “memleket” olarak değiştirebiliriz.

Bu memleket bu şartlarda batar kardeşim. Hatta batması da haktır..!

Neden mi?

Şayet sen Adıyaman’dan kulüp başkanı,

Konya’dan vekil,

Ankara’dan, Malatya’dan, Adıyaman’dan yönetici getirirsen,

Biletçiyi, Veterineri, Muhasebeciyi yönetici atarsan,

Kulüp Başkanı iken Sayın Cumhurbaşkanının davetine icap etme lütfunu bile göstermeyerek, yerine eski kulüp başkanlarından birini gönderecek kadar pervasız bir adamı şirketin başına geçirip, sonrada “Biz bu ülkenin Savunma Sanayii’nde ihtiyacı olan zırhı üreteceğiz” edebiyatı yaparsan bu memleket batar kardeşim..!

Ama olan garibana olur yine..!

Rahmetli Ziya Ağabeye; “Gel bu kulübe yedi emin ol” denir, o kulübü kurtarmaya çalışırken birilerinin çantacıları, ellerindeki kaşelerle bu şehrin yetiştirdiği en büyük devlet ve siyaset adamının yaptığı bağışı bile alacaklarına karşılık tahsil etmeye devam eder,

Sırf Şeref Tribününde oturmak için yönetime giren şeref yoksunları elini cebine atmaz,

Karabük’ün yerini haritada bile gösteremeyecek marabalar her ay bu şehirden yüzbinlerce lira huzur hakkını alıp götürürken, bu şehrin takımını ayakta tutacak 3 kuruşu çok görür,

Bu şehrin yetişmiş çocuklarını birer birer doğrarlar, yerlerine hayatında entegre tesis görmemiş tipleri üst düzey yönetici olarak atarlar,

Bu memleketin siyasetçileri; üç-beş işçi alımına ve birkaç kuruşluk müşavirlik hizmetine karşılık ağızlarını kapatır,

Karabük’ün yıllar sonra seçtiği muhalefet milletvekili ve onun örgütleri de bu trajikomik durumu trene bakar gibi seyreder, yani muhalefet görevini yerine getirmez,

Ankara’dan bir bürokrat gelir, “Bölgenin Çılgın Projesi” diye tanımlanan Filyos Projesinin; siyasetin, bürokrasinin ve iş dünyasının gözünün içine baka baka iktidar yandaşı bir barona verildiğini söyler,

Bu ülkeye emek mücadelesini ve sendikacılığı öğreten Karabük dururken, bu şehirde limon kasaları üzerinde kurulan sendikanın genel başkanlığı, oradan buradan toplanan üyelerle kurulan şubenin temsilcisine teslim edilir ( Sırf iktidar yanlısı diye…)

Tabi durum böyle olunca bu memleket batar. Zaten bu durumda batmaması anormal bir durum olur..!

Evet, Ziya Ünsal Ağabeyimiz içine attı, attı ve Hak’ka yürüdü.

Bu akşam ise bir başka güzel insan; bu kulübe sporcu ve yönetici, bu şehre de bürokrat ve siyasetçi olarak hizmet etmiş bir başka değerli isim, herkesin Mahir Ağabeyi sevgili Mahir Acar Ağabeyimiz canına kastetti.

Soruyoruz şimdi;

Bu kulübü Mahir Acar mı batırdı?

Ziya Ünsal mı batırdı?

Sedat Namal mı batırdı?

Ulvi Üngören mi batırdı?

Serkan Şengün mü batırdı?

Şükrü Gökkaya mı batırdı?

Bu şehrin vekilleri; Cumhur Ünal, Niyazi Güneş ve Hüseyin Avni Aksoy; vekil misiniz yoksa dolgu malzemesi mi?

Eyy Doktor;hadi diğer ikisi iktidar vekili, sen neden susuyorsun, bu şehir ve bu halk sana iktidarın haksızlıkları karşısında sesi olman için yetki vermedi mi?

Doktor; rakı masalarında konuştuğunun onda biri kadar yüce mecliste konuşsan, o masalarda anlattığının yüzde birini parlamentoya anlatsan, inan o meclisin yeni Kamer Genç’i olursun. Ama yapmıyorsun, anlatmıyorsun, konuşmuyorsun, kısacası bu milletin verdiği yetkiyi kullanmıyorsun.

Filyos peşkeş çekiliyor susuyorsun,

Hastaneler içler acısı, bir doktor olarak ağzını açmıyorsun,

OSB’ye ödenek çıkmıyor, zaten o işten anlamıyorsun,

Peki, sen ne zaman konuşacaksın doktor?

Şimdi birileri diyecek ki; “İktidar dururken gücün muhalefet vekiline mi yetti?”

Bizim zaten onlardan bir beklentimiz yok ki..!

Şayet bu millet onlara ve teşkilatlarına inansaydı, toplam 812 oyla yalnızca 2 belediye vermezdi..!

Gelelim bu şehrin Sayın Valisine ve Sayın SGK İl Müdürüne;

Bu şehir devlete karşı mükellefiyetlerini yerine getirme noktasında ülke genelinde en üst sıralarda yer alan bir şehir. Kaldı ki bugün; Karabükspor’un borçları karşılığında evlerine ve iş yerlerine haciz gönderdiğiniz insanların büyük bölümü, hatırı sayılır, vergisini ve sigortasını ödeyen insanlar.

Peki, hal böyle iken, birileri bu kulüpten malı devenin hamudu ile götürürken, kulübün kasasından faturasız şekilde tutanak karşılığı çıktı yapılırken, “Futbolcu İzleme Gideri” adı altında milyonlarca lira kasadan çıkartılırken, nevresime, sodaya, peynire yüzbinler ödenirken, gücünüz yalnızca şehrinin takımına sahip çıkma adına başkanlık ve yöneticilik yapan insanlara mı yetti?

Kamuoyunun merak ettiği birkaç noktayı buradan sizlere soruyor ve onlar adına cevap bekliyorum;

YALNIZCA KARDEMİR KARABÜKSPOR’UN MU SGK BORCU VAR?

BU UYGULAMA, SGK BORCU OLAN DİĞER KULÜP YÖNETİCİLERİNE DE UYGULANIYOR MU?

GÜCÜNÜZ YALNIZCA ŞEHRİNİN TAKIMINA SAHİP ÇIKAN FEDAKAR İNSANLARA MI YETİYOR?

TAMAM, SGK ÇALIŞIYOR, PEKİ YILLARDIR KONUŞULMASINA RAĞMEN HUKUK NEDEN SUSUYOR?

 Evet, Ziya Ağabeyi Karabükspor’a kurban verdik. Dileriz Mahir Ağabey sağlığına kavuşur.

Ama bir gerçek var; bu konu artık Türk Spor Camiasının konusu olur.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Zehra Zümrüt Selçuk; biz ne bu şehrin siyasetinden, ne de bürokrasisinden bir çözüm beklemiyoruz, lütfen bu konuda bir adalet sağlayın. Ya, tüm kulüplere aynı uygulamayı yapın, ya da Karabükspor camiasında insanların kanser olmasına ya da intihar etmesine bir DUR deyin…!

Ziya Ağabeye Allah’tan rahmet, Mahir Ağabeye de Rabbimden acil şifalar diliyorum.

YORUMLAR


  2 YORUM

  • hak 31 Aralık 2019

   Şükrü bey karabükte hangi sorun dle gelmiş hastanelerde sorun olduğunu dile getiren mi var.

   Cevapla

  • Adamın Biri 31 Aralık 2019

   Şükrü Bey az sessiz ol lütfen. Koca bir şehir uyuyor, Allah muhafaza uykusundan uyandiracaksin. Bak, sana kadar ses çıkaran var mı? Sen de al reklam paranı, avantanı sana ne şehirden, Haktan, hukuktan? Sen de sat şehrin menfaatlerini falancalara, onlara dublörlük yapan para bağımlılarına.Mahir abi de gitti. 2 gün konuşulur unutulur, bu şehir inandığımız şehir olsaydı Karabuksporumuzu yiyenlerden çoktan hesap sorulur o da hala aramızda olurdu.

   Cevapla