BİR ÜRÜN DAHA TESCİLLENDİ

Safranbolu Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren, Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi’nde (SAKEM) üretilen Safranbolu Kıtırı coğrafi işaret tescil belgesi aldı. Safranbolu Kıtırı coğrafi işaret başvurusu, Türk Patent ve Marka Kurumu Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni’nde yayımlanmasının ardından tescile hak kazandı. Türkiye’nin yöresel ürünleri arasında yer alan Safranbolu Kıtırı, coğrafi işaret tescil belgesiyle koruma altına […]

BİR ÜRÜN DAHA TESCİLLENDİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 07 Ocak 2021 - 21:34 'de eklendi ve 14 Kez Okundu


Safranbolu Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren, Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi’nde (SAKEM) üretilen Safranbolu Kıtırı coğrafi işaret tescil belgesi aldı.

Safranbolu Kıtırı coğrafi işaret başvurusu, Türk Patent ve Marka Kurumu Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni’nde yayımlanmasının ardından tescile hak kazandı.
Türkiye’nin yöresel ürünleri arasında yer alan Safranbolu Kıtırı, coğrafi işaret tescil belgesiyle koruma altına da alınmış oldu. Safranbolu Kıtırı, TÜRKPATENT tarafından onaylanan logo ile de satışa sunulabilecek.

SAKEM’ de hazırlanan, safran, badem, fındık, fıstık ve unla yapılan ve tazeliğini uzun süre koruyabilen ürün, zengin içeriğe ile Safranbolu’nun değerleri arasındaki yerini koruyacak.
“Son yıllarda yöresel ürünlerin korunması ve ekonomik anlamda güçlenmesine yönelik yapılan çalışmalar sayesinde coğrafi işaret tesciline hak kazanan Safranbolu Kıtırı kentle özdeşleşmiş oldu” ifadelerine yer veren Safranbolu Belediye Başkanı ve Batı Karadeniz Kalkınma Birliği Meclis Başkanvekili Elif Köse, ‘’Kentimizin değerleri arasında yerini alan tescilli ürünümüz bundan sonra daha geniş kitleler tarafından tadılarak yaygınlaşacak. Safranbolu’muza hayırlı olsun’’ dedi.

YORUMLAR


    0 YORUM