Benim bildiğim VERGİLİ adam satmaz!

Gündem; MHP İl Kongresi Kulislerde delege sayısından fazla İl Başkan Adayının ismi geçiyor. Bunlar normal şeyler. Tabi önemli olan Türkmen Beyinin yol arkadaşının  ne dediği…! Aday olan herkesin kendisine göre bir gerekçesi olabilir. Ama önemli olan; bu partiye tarhinde en büyük destanları yazdıran, yalnızca Karabük’te değil, ülke genelinde MHP adına büyük zaferlere imza atan, üst […]

Benim bildiğim VERGİLİ adam satmaz!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 26 Eylül 2019 - 21:27 'de eklendi ve 267 Kez Okundu


Gündem; MHP İl Kongresi

Kulislerde delege sayısından fazla İl Başkan Adayının ismi geçiyor.

Bunlar normal şeyler. Tabi önemli olan Türkmen Beyinin yol arkadaşının  ne dediği…!

Aday olan herkesin kendisine göre bir gerekçesi olabilir.

Ama önemli olan; bu partiye tarhinde en büyük destanları yazdıran, yalnızca Karabük’te değil, ülke genelinde MHP adına büyük zaferlere imza atan, üst üste 3 kez belediye başkanlığını kazanmayı başaran nadir MHP’li başkanlardan biri olan Sayın Rafet Vergili’nin gereçkçeleri…!

Biz az çok siyasetten anlıyorsak Sayın Vergili asla adam satmaz.

Örnek; MHP Büyük Kurultay süreci…!

Hani, size göre MHP’li İl Belediye Başkanları içerisinde MHP tabanından gelmeyen tek belediye başkanı Rafet Vergili ya, peki kongre sürecinde Sayın Bahçeli’nin yanında dimdik duran tek belediye başkanı kim?

Nerede sizin Büyük Kurultay Divan Başkanı yaptığınız Burhanettin Hocanız? Nerede, teşkilattan gelen belediye başkanlarınız?

Bir tarafta ; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Karabük Mitinginde konuşma yapan Rafet Vergili, diğer tarafta Karabük’ten Adana’ya giden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı karşılamayan  Hüseyin Sözlü..!

Aynı Sözlü, yani Cumhurbaşkanının yuhlattığı Sözlü  Cumhur İttifakı’nın ortak adayı, Sayın Bahçeli’ye karşılıksız destek veren ve Cumhurbaşkanının mitinginde konuşma yapan tek MHP’li belediye başkanı olan Rafet Vergili’nin karşısına aday….!

Şimdi birileri diyebilir ki; “ Kulislerde İl Başkanlığı için ismi geçen aday adaylarından biri, Karabük’te MHP’ye ilk kez belediye başkanlığı kazandıran bir isim….”

Bir diğeri diyebilir ki; “Filanca İl Başkanı zamanında da MHP tarihinde ilk kez milletvekili çıkarttı…!”

Peki mevcut il başkanı; mevcut il  belediyesine  3 belediye daha ekleyen, arkasına da; 1999’dan bu yana Eskipazar’dan çıkmayan İl Genel Meclis Üyesini çıkartan, onun yanına da Yenice’de bir ilki başarıp, il genelinde 4 İl İl Genel meclis Üyesini çıkarttıysa ne yapacağız?

Şimdi birileri diyebilir ki; “O mu çıkarttı?”

Elbette adayların da katkısı var. Ama o adaylar durup dururken belirlenmedi. O insanları birileri belirledi, onların adaylarına birileri karar verdi.

Rafet Vergili neden bir değişim istesin ki?

1 Kasım Seçimlerinde Adem Kar’a”Adaysın…” dedi, seçilme ihtimali son derece düşük olmasına rağmen “Tamam abi” yanıtını verdi.

Parti içi kongre sürecinde Genel Merkez; “Ya İl Başkanı bul, ya da biz belirleyeceğiz” dedi, teklif ettiği birçok insan ‘hayır’ yanıtını verdi, en son ona teklif etti; “Emrin olur ağabey, seninle çalışmak bir şeref, sen ne dersen odur” dedi… İşin garip tarafı, bu günlerde ismi MHP İl Başkanlığı için geçen bazı isimler o günlerde Meral Hanımı destekliyor, 7 Haziran Seçimlerinde kendilerine; “Milletvekili adayı sen ol” denildiğinde; “Ben olmayayım, Dursun Altıparmak olsun” diyorlardı..!

ŞAYET BEN SAYIN VERGİLİ’Yİ TANIYORSAM, KALDI Kİ, BEN TANIMIYORSAM KİMSE TANIMAZ; SAYIN VERGİLİ ADAM SATMAZ VE SAYIN ADEM KAR İLE DEVAM EDER..!

Ayrıca Sayın VERGİLİ’nin Sayın KAR ile devam tememesini gerektiren bir durumda yok..!

Neden mi?

Bu partide 2 ismin başında Dr. Var, biri Dr. Devlet Bahçeli, diğeri Dr, Adem Kar….

Birileri Dr. Adem Kar’ı eleştirebilir, peki Karabük’te hangi partinin İl Başkanı Adem kar düzeyinde?

MHP’liler elindeki değerlerinin kıymetini bilsin…!

AkParti’nin vekilleri; lastik satıcısı, 1’inci derece akrabası FETÖ’den ihraç emekli müftü, CHP’nin vekili doktor; MHP’liler Dr. İl Başkanını ve sektöründe dünyanın 3 firmasından birine sahip olan beledi başkanını beğenmiyor…!

Siyasette üçlü saç ayağı çok önemlidir, o da; genel merkez, Teşkilat ve Yerel Yönetimdir, o üçlü saç ayağı da bir tek mevcutta KARABÜK’te vardır.

Size, yani Karabük’ün Ülkücü Camiasına bir şeyler anlatanlar kesinlikle masal anlatıyor.

Benim bildiğim RAFET VERGİLİ adam satmaz….!

YORUMLAR


    0 YORUM