Ben yanıma 2 kişi bulurum, peki ya siz?

Güney Amerika’da demokrasi vaadi ile iktidara gelen bir diktatör, üç gazete dışında bütün basını ya satın almış ya baskıyla susturmuş. Ortalık yangın yerine döndüğü halde bu üç gazete dışında en ufak eleştiri yapan yokmuş.  Son olarak o üç gazeteye haber göndermiş diktatör ve “Yarın da beni eleştirirseniz hepinizi tutuklatırım!” demiş. Ertesi gün gazeteleri merakla incelemiş. […]

Ben yanıma 2 kişi bulurum, peki ya siz?
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 05 Mayıs 2019 - 2:43 'de eklendi ve 298 Kez Okundu


Güney Amerika’da demokrasi vaadi ile iktidara gelen bir diktatör, üç gazete dışında bütün basını ya satın almış ya baskıyla susturmuş. Ortalık yangın yerine döndüğü halde bu üç gazete dışında en ufak eleştiri yapan yokmuş. 
Son olarak o üç gazeteye haber göndermiş diktatör ve “Yarın da beni eleştirirseniz hepinizi tutuklatırım!” demiş.
Ertesi gün gazeteleri merakla incelemiş.
Birinin manşetinde ,ağlayan kirli pasaklı bir çocuk karikatürü, ikinciye bakmış , manşetinde , bir yangın karikatürü ve üçüncüde de bir genelev karikatürü…
Bir anlam verememiş diktatör ve başdanışmanını çağırıp bunların ne anlama geldiğini sormuş.
Danışman, ” Sanırım çok organize bir durumla karşı karşıyayız efendim!” demiş ve gazetelerin sırasını değiştirip, yangın karikatürünü başa, genelevi ikinci sıraya, pasaklı çocuğu da üçüncü sıraya koyduktan sonra konuşmayı sürdürmüş, ” Üç gazeteyi bir arada inceleyince mesaj çok açık ;

“YAKTIN BİZİ O.ÇOCUĞU!” diyorlar.

 

Evet, bir şehirde ya da bir ülkede gerçek basın mensupları varsa, onlar eleştirmenin bir yolunu mutlaka bulur.

Hainler ve vatanseverler siyasette ve medyada her dönemde vardı, bu dönemde varlar, gelecekte de olacaklar.

Ancak şunu asla unutmayın; yıldıramayacak ve asla susturamayacaksınız! İnandığımız değerleri bilabedel savunmaya devam edeceğiz.

Sizin bu şehrin sırtına kene gibi yapışıp kanını emme girişimlerine karşı, kanımızın son damlasına, ömrümüzün son nefesine kadar mücadele edeceğiz.

Çünkü bize göre ne memleketimizin, ne de ülkemizin maddi değerini ölçecek bir para birimi henüz icat edilmedi, bundan sonra da edilmeyecek.

Yukarıdaki hikayeyi okuyunca aklıma şu geldi;

25 yıllık meslek hayatımdan çıkardığım tecrübe şu; Ben hep yanıma iki kişi buluyorum, lakin siz bir süre sonra hep yalnız kalıyorsunuz.

Önemli olan hangi koltuğu işgal ettiğiniz değil, ne kadar adam olduğunuz…!

Hayırlı Ramazanlar…

YORUMLAR


    0 YORUM