BEN VARANK OLSAM BUNLARI KOVARDIM!

Son zamanlarda acayip şeffaf bir hal aldım. Hatta bu konuda acayipte eleştiri alıyorum. Bana diyorlar ki; “Her şey de bu kadar açık açık yazılır mı?” Nasıl yazmayacağım? Türkiye’de malum yeni bir dönem var. Doğal olarak Karabük’te buna ayak uydurmak mecburiyetinde. Her beraber yürüyecek ve yeni Türkiye’nin yöneticilerinden şehrimize destek isteyeceğiz. Mesela Karabük’ten bir heyet yapacak, […]

BEN VARANK OLSAM BUNLARI KOVARDIM!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 06 Ağustos 2018 - 1:37 'de eklendi ve 263 Kez Okundu


Son zamanlarda acayip şeffaf bir hal aldım. Hatta bu konuda acayipte eleştiri alıyorum. Bana diyorlar ki; “Her şey de bu kadar açık açık yazılır mı?”

Nasıl yazmayacağım?

Türkiye’de malum yeni bir dönem var. Doğal olarak Karabük’te buna ayak uydurmak mecburiyetinde. Her beraber yürüyecek ve yeni Türkiye’nin yöneticilerinden şehrimize destek isteyeceğiz.

Mesela Karabük’ten bir heyet yapacak, Sanayi ve Teknoloji Bakanına gidecek, şehrimize yatırım isteyeceğiz. Heyetimizde de, Ticaret ve sanayi Odası Başkanı, MÜSİAD Başkanı, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik Başkanı filan olacak. Tabi başımızda da muhterem vekillerimiz.

Hikâye bu ya, Sayan Bakan Mustafa Varank soracak; “Sayın TSO Başkanı, siz hangi sektörde yatırımcısınız?”

-Demir çelik sektöründe efendim

-Peki, son dönemde yatırım yapıyor musunuz?

-Evet efendim

-Yatırımlarınız nerede?

-BARTIN’da efendim…

Sayın Bakan dönecek hükümetin yan kuruluşu MÜSİAD Başkanına..

“Başkan sizin sektör hangisi?”

“Efendim ben KARDEMİR Çalışanları Vakfı’nda Genel Sekreterim”

Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Nurettin Tümen’e dönecek; “Sayın Başkan, siz hangi sektörde esnafsınız?” diye soracak,

“Sayın Bakanım benim mesleğim başkanlık, ben esnaflık yapmak, esnaflara başkanlık yaparım, bir odada seçimi kazanamayınca karşısına yeni bir oda açıp oradan maaş alırım, yetmedi Esnaf Kefalet Kooperatifi seçimlerini kazanamayınca da, yeni bir kooperatif açıp oradan da bir maaş alırım” cevabını alacak.

Ve işte o zaman ben Mustafa Varank olsam ne derim biliyor musunuz?

“Karabüklüleri tebrik ediyorum, son derece isabetli bir vekil tablosunu meclise göndermişler; çünkü bu şehrin lastiği patlak ve bu konuda uzman bir vekil seçmişler. Bu şehir hasta, yanına bir doktor eklemişler. Bu şehrin geleceği Allah’a kalmış, Karabüklülerde bunu görüp, ağzı dualı bir müftüyü kendilerine vekil seçmişler..!”

Peki, biz bu tablo karşısında Ankara’ya ne cevap vereceğiz?

Ticaret Odası Başkanı başka şehre yatırım yapacak,

Esnaf Başkanının mesleği başkanlık olacak, bu ülkeyi yönetenlerde bu şehre yatırımcı gönderecek öyle mi?

Siz yatırımcı olsanız; “Sayın Bakanım, kendi şehrine güvenip yatırım yapmayanların şehrine ben niye yatırım yapayım?” diye sormaz mısınız?

 

YORUMLAR


    0 YORUM