BEN ARTIK BU ŞEHİRDE FUTBOL İSTEMİYORUM!

KARDEMİR Karabükspor konusunda herkes bir şeyler yazıyor, kendi aklınca bir şeyler paylaşıyor. Sanırım bu kulübün Rize’de, Edirne’de, kısacası Anadolu’nun birçok şehrinde maçlarını anlatan, şampiyonluklarında yayıncı kuruluş temsilciliği yapan, hatta bu kulüpte hasbelkader yöneticilik yapan bir gariban olarak bizimde bu konuda bir şeyler söylemeye hakkımız var! İsterseniz en son söyleyeceğimizi en başta söyleyelim; asla durup dururken […]

BEN ARTIK BU ŞEHİRDE FUTBOL İSTEMİYORUM!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 07 Ocak 2021 - 3:03 'de eklendi ve 52 Kez Okundu


KARDEMİR Karabükspor konusunda herkes bir şeyler yazıyor, kendi aklınca bir şeyler paylaşıyor. Sanırım bu kulübün Rize’de, Edirne’de, kısacası Anadolu’nun birçok şehrinde maçlarını anlatan, şampiyonluklarında yayıncı kuruluş temsilciliği yapan, hatta bu kulüpte hasbelkader yöneticilik yapan bir gariban olarak bizimde bu konuda bir şeyler söylemeye hakkımız var!

İsterseniz en son söyleyeceğimizi en başta söyleyelim; asla durup dururken bu noktaya gelmedik. Çünkü biz bu kulübe Karabüklüler olarak ne yönetici olarak sahip çıktık, ne de taraftar olarak!

Hiç kimse yalandan delilik yapmayacak! Bugün sosyal medyada bu şehrin yöneticilerine saldıranların büyük çoğunluğu 5 lira bilet parası verip maça dahi gelmedi. Şimdi dünyanın dört bir yanından, oturdukları yerden, klavye başından Karabükspor sevdalısı kesiliyorlar ve önüne gelene sallıyorlar.

Şayet biz Karabüklüler bu kulübe sahip çıksaydık, bu takım bir Adıyamanlıya değil, bu şehrin yetiştirdiği dünyanın sayılı iş insanlarından birine teslim edilirdi.( Bu arada Sayın Feridun Tankut’a da asla bir şey söylemeye hakkımız yok, çünkü adam ben başkan olayım filan demedi. Birileri ‘ Biz beceremedik, bizi yakacaklar, nolur bu topa gir’ diye yalvardılar ve anahtarları teslim ettiler)

Yine biz Karabüklüler bu takıma taraftar olarak sahip çıksaydık, 12 bin kişilik stadyum her maç dolardı. Ama ne yazık ki Dr. Necmettin Şeyhoğlu Stadyumu 4 büyüklerin maçında bile dolmadı. O maçlarda bile seyircinin çoğunluğu misafir takım taraftarlarından oluştu. Çünkü tribünlerde yerini alanların büyük bölümü çevre illerden gelen büyük takım taraftarlarıydı. Geri kalanlar mı? Onları zaten herkes biliyor…!

Şimdi yine birileri tabir-i caiz ise mastürbasyon yapıyor! Olmayacak duaya âmin diyor! Taksitlendirmeden filan bahsediyorlar. Önemli olan taksitlendirmeyi yapmak değil, taksitleri ödemek!

Bir şişe sodayı bedava içmek için bir yerlerini yırtan yancıların kol gezdiği, evinden getirdiği yemeği yiyerek maça çıkan futbolculara hakaretler yağdıran yönetici müsveddelerinin tribünlerde rajon kestiği bir camiaya kim güvenir, kim destek olur ki?

Ayakların baş, başların ayak olduğu şehrimin bu durumuna en güzel örneği KARDEMİR Karabükspor olsa gerek!

Düne kadar yöneticilere şoförlük yapanların bugün yönetici olduğu, yine düne kadar KARDEMİR KARABÜKSPOR’un sözde padişahlarına soytarılık yapanların bugün şeref tribününde oturduğu yer benim güzel Karabük’üm..!

Hal böyle iken birileri de çıkıyor, bu takımın kurtuluşundan filan bahsediyor! Komik olmayın, güldürmeyin bizi beyler..!

Sanırım birileri Karabük’ü küre-i arzın merkezi sanıyor! Size bir şey söyleyelim mi beyler; Süper Ligde Karabük’ün nüfusuna en yakın şehir Rize. Onun nüfusu da 348 bin! Hadi Süper Ligi geçelim, peki ya PTT Ligi takımları? En yakın olanı ilçe takımı Menemen, o da 179 bin!

Peki, ne mi yapmalıyız?

FUTBOLU UNUTMALIYIZ…!

Evet, futbol artık bir spor değil endüstri. Ve de Karabük ölçeğinde bir şehre lüks ötesi. Zaten bu şehir futbolun değerini de hiçbir zaman bilmedi ve de bilmeyecek de.

Ben şahsen üç-beş çakalın saltanat süreceği, birkaç simsarın nemalanacağı amaçsız bir futbol kulübü yerine; insanların hafta sonları çocuklarının elinden tutup salona gideceği, hedefi olan, bırakın Türkiye’yi, Avrupa Şampiyonluğuna oynayan bir salon takımını tercih ederim.

Neden mi?

Şehrin kalitesi artar. Bu şehir 70 yıl geriye gider. Ve de bu şehir geriye gittikçe kendini bulur. Çünkü çağdaş, gelişmiş ve modern Karabük ileride değil geridedir!

KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Alparslan Bayraktar’ın spora ve özellikle de salon sporlarına bakış açısını bilmiyorum. Lakin KARDEMİR Karabükspor’da başkanlık yapıp; kulübü kendisine on milyonlarca lira borçlandırıp, bir başka kulübün salon maçlarında formasını giyip, sıradan bir taraftar olarak poz verenlerin olduğunu çok iyi biliyorum.

KARDEMİR elbette spora sponsor olmak zorunda değil. Şayet böyle bir düşünceleri varsa da ben Sayın Bayraktar’a rica etmiyor, yalvarıyorum; “Lütfen futbola destek olmayın, sponsorluk yapmayın…”

Sayın Bakanım; Vizyonunuz her alanda KARDEMİR’i bir dünya şirketi yapmaksa, lütfen bunu sporda da uygulayın. Bir bakan yardımcısı olarak bir kamu kurumu olan Vakıfbak’ın yöneticileriyle görüşün, bayan voleybol takımına ne kadar bütçe ayırıyorlar öğrenin ve şayet gündeminizde spora destek varsa oradan başlayın.

KARDEMİR yaklaşık 5 yıl öncenin parasıyla Karabükspor’a yıllık 8 milyondan 32 milyon sponsorluk ücreti ödedi. Bunu da 27 milyona bir bankaya kırdırdılar ve bir başka kulübün salon sporlarında taraftar olarak formasıyla poz veren bir şahsa borçları karşılığı ödediler.

İddia ediyorum; bırakın o günkü 32 milyon karşılığı dolar ödemeyi, bu güne göre 32 milyon TL sponsorluk ödemesi yapsanız bile bu takım iyi bir yapılanma ile voleybolun 3 ve 2 numaralı kupalarını kesin alır, 1 numaralı kupanın, yani Avrupa Şampiyonluğu’nun da en iddialı takımlarından biri olur.

Bunu yaparsanız ne mi olur Sayın Bakanım?

Bu şehre kalite gelir, Karabük sporda sınıf atlar. Türkiye’de reklama ihtiyacı olmayan KARDEMİR verdiği sponsorluk ücretinin karşılığını alır ve başta Avrupa olmak üzere tüm dünyada reklamını yapar.

Gelişinizden çok memnun olduk. Beklentimiz icraatlarınızla da bunları göstermeniz…

YORUMLAR


    1 YORUM

    • KARABÜKLÜ 8 Ocak 2021

      BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN RAFET VERGİLİ SEÇİLDİĞİNDE KARABÜK'TE BELEDİYENİN BAYAN VOLEYBOL TAKIMI VARDI VE HATIRLADIĞIM KADARIYLA 3. LİGDE NAMAĞLUP ŞAMPİYON OLMUŞTU FAKAT SAYIN VERGİLİ DESTEK OLMADIĞI İÇİN TAKIM DAĞITILDI.

      Cevapla