BELEDİYE VE MEDİKAR’DAN ORTAK SAĞLIK EĞİTİMİ

Karabük Belediyesinin Sosyal Yaşam Merkezi kursiyerlerine yönelik eğitici ve öğretici etkinlikleri devam ediyor. Belediye Özel MEDİKAR Hastanesi işbirliğinde düzenlenen konferansta kadınlara Diyabet ve Hipertansiyon konusunda bilgiler verildi. Karabük Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi kursları bir taraftan eğitiyor, diğer taraftan öğretiyor. Belediye, şehir genelinde faaliyetlerini sürdüren alanında uzman kuruluşlarla ortaklaşa yaptığı çalışmalarla kursiyerlerin, kadın haklarından sağlığa kadar […]

BELEDİYE VE MEDİKAR’DAN ORTAK SAĞLIK EĞİTİMİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 04 Mart 2020 - 16:31 'de eklendi ve 686 Kez Okundu


Karabük Belediyesinin Sosyal Yaşam Merkezi kursiyerlerine yönelik eğitici ve öğretici etkinlikleri devam ediyor. Belediye Özel MEDİKAR Hastanesi işbirliğinde düzenlenen konferansta kadınlara Diyabet ve Hipertansiyon konusunda bilgiler verildi.

Karabük Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi kursları bir taraftan eğitiyor, diğer taraftan öğretiyor. Belediye, şehir genelinde faaliyetlerini sürdüren alanında uzman kuruluşlarla ortaklaşa yaptığı çalışmalarla kursiyerlerin, kadın haklarından sağlığa kadar birçok alanda bilinçlenmesini sağlıyor.

Karabük Belediyesi bugün Özel MEDİKAR Hastanesiyle farklı bir etkinliğin daha startını verdi. Yenimahalle, Bayır Mahalle, Namık Kemal ve Atatürk Mahallesi kursiyerlerinin ve sakinlerinin katıldığı konferansta, MEDİKAR Hastanesi Dâhiliye Uzmanı Şöhret Gedirli ve Kardiyoloji Uzmanı Murat Erden tarafından Diyabet ve Hipertansiyon ile ilgili bilgiler verildi.

Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Bu şekildeki bilgilendirme toplantılarımız değişik zamanlarda, değişik mahallelerde, değişik branşlarda devam edecek, MEDİKAR Hastanesi yöneticilerine, doktorlarımıza ve bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan Sayın Emine Vergili Hanımefendiye teşekkür ederim” dedi

MEDİKAR Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Murat Erden; “Bugün vatandaşlarımıza Diyabet ve Hipertansiyon gibi toplumda çok yaygın bulunan, tedavisi ve takibi yapılmadığında çok ciddi sonuçlar doğuran iki önemli hastalık hakkında bilgiler veriyoruz, inşallah faydalı olacağını umuyoruz” şeklinde konuştu.

Dâhiliye Uzmanı Şöhret Gedirli ise;” Karabüklü vatandaşlarımıza diyabeti anlatıyoruz, çünkü tedavisi yapılmadığında arkasından başka sorunlarda yaratan bir hastalık, umarız faydalı oluruz” cümleleriyle duygularını dile getirdi.

Programda ayrıca MEDİKAR Hastanesi hemşireleri tarafından şeker ve tansiyon ölçümü yapıldı.

 

YORUMLAR


    0 YORUM