Beklenti yerli firmaların tercih edilmesi

Karabük genelindeki bazı KYK yurtlarında önümüzdeki günlerde kantin ve yemekhane işletmecileri belirlenecek. Karabük iş dünyasının beklentisi ise yerli firmaların tercih edilmesi. Kredi Yurtlar Kurumu belirlediği kriterler doğrultusunda yaptığı değerlendirmelerin ardından yurtların kantin ve yemekhane işletmecilerini belirliyor. Önümüzdeki günlerde Karabük genelindeki bazı yurtlarında yeni işletmecileri belirlenecek. Karabüklü firmaları tedirgin eden nokta ise, geçtiğimiz dönemde bazı üst […]

Beklenti yerli firmaların tercih edilmesi
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 05 Ağustos 2019 - 12:07 'de eklendi ve 280 Kez Okundu


Karabük genelindeki bazı KYK yurtlarında önümüzdeki günlerde kantin ve yemekhane işletmecileri belirlenecek. Karabük iş dünyasının beklentisi ise yerli firmaların tercih edilmesi.

Kredi Yurtlar Kurumu belirlediği kriterler doğrultusunda yaptığı değerlendirmelerin ardından yurtların kantin ve yemekhane işletmecilerini belirliyor. Önümüzdeki günlerde Karabük genelindeki bazı yurtlarında yeni işletmecileri belirlenecek. Karabüklü firmaları tedirgin eden nokta ise, geçtiğimiz dönemde bazı üst düzey siyasi isimlerin referanslarıyla Karabük dışından firmalara Karabük yurtlarının işletmelerinin verildiği ve bu durumun tekrarlanabileceği iddiaları.

Kurum tarafından yerli firmalara öncelik verilmesi gerektiğini ifade eden işletmeciler; “Biz şu şehirde üretim yapıyor, bu şehirde istihdam yaratıyor ve vergi ödüyoruz, bizlere Karabük dışında iş verilmiyor, peki Karabük dışı firmalar neden bu şehirde iş yapabiliyor, sonuçta bu bir ihale değil, kurum yapacağı değerlendirmelerin ardından Karabük’ten şartları tutan firmaları tercih edebilir, bizim siyasetçilerimizde bizlerin haklarını korumalı” şeklinde görüş belirtiyor.

YORUMLAR


    0 YORUM