Başkanlığa niyet, meclise kısmet mi?

Karabük Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi için beklenilen ilgiyi bulamayan Ak Parti, içinde bulunduğu krizden çıkmak için yeni isimlere teklif götürüyor. 31 üyeli Karabük Belediye Meclisi için Ak Parti’ye normal süre içerisinde 27 başvuru yapıldı. Sürenin uzatılmasının ardından ise bu sayı 46’ya çıktı. Ancak başvuru yapan isimler beklentileri karşılayamadı ve bunun üzerine yeni isimlere […]

Başkanlığa niyet, meclise kısmet mi?
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 06 Şubat 2019 - 15:16 'de eklendi ve 265 Kez Okundu


Karabük Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi için beklenilen ilgiyi bulamayan Ak Parti, içinde bulunduğu krizden çıkmak için yeni isimlere teklif götürüyor.

31 üyeli Karabük Belediye Meclisi için Ak Parti’ye normal süre içerisinde 27 başvuru yapıldı. Sürenin uzatılmasının ardından ise bu sayı 46’ya çıktı. Ancak başvuru yapan isimler beklentileri karşılayamadı ve bunun üzerine yeni isimlere teklif götürüldü. Bu isimlerden biri de, partinin en uzun süre il başkanlığını yapan, 7 Haziran’da milletvekili aday adayı, önümüzdeki seçimlerde de belediye başkan aday adayı olan Ömer Ayar.

İl Genel Meclisi için ise bir başka il başkanının adı geçiyor. O isimde yine Ayar gibi belediye başkan aday adayı olan Timurçin Saylar. Ayar’ın yanında İl Genel Meclisi için konuşulan diğer isimler, Emekliler Derneği Başkanı Celal Bulut, Ticaret ve Sanayi Odası eski Başkanlarından Tuncay Özcan, KARDER Başkanı Uğur Çalışkan ve partinin sevilen isimlerinden emekli eğitimci Tevfik Ayvalık.

Konuşulan isimler üzerinden yorum yapan Ak Partililer ise; “Anlaşılan o ki bizim parti Konya ve Keltepe Partisi olmuş, il başkanlığı yapacaksınız, milletvekili ve belediye başkan aday adayı olacaksınız, başvuru bile yapmadan aday gösterilen bir ismin belediye meclisine ya da il genel meclisine gireceksiniz, ne derece etik ve ilkeli bir durum bunun kararını seçmen sandıkta verir” şeklinde fikir beyan ediyor.

Öte yandan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin de her siyasi görüşe hitap eden geniş yelpazeli bir liste hazırlığı içerisinde olduğu ve Ak Parti tabanında karşılığı olan son derece önemli isimlere de listesinde yer vereceği konuşuluyor.

YORUMLAR


    0 YORUM