Başkanları rahat bırakın..!

Bayılırız biz suni gündemlere. Şehir bir hafta sakin gitsin, hemen bir gündem yaratırız. Yine aynısı oldu maalesef..! Biz tam; “Merkezi hükümet temsilcilerimiz beklenilen performansı gösteremese de, yerel yöneticilerimiz son derece iyi gidiyor, bu uyum ve işbirliği güzel sonuçlar verecek” derken nur topu gibi bir krizimiz doğdu iyi mi..! Allah biliyor, bazen şöyle de düşünmüyor değilim […]

Başkanları rahat bırakın..!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 12 Eylül 2019 - 0:20 'de eklendi ve 301 Kez Okundu


Bayılırız biz suni gündemlere. Şehir bir hafta sakin gitsin, hemen bir gündem yaratırız.

Yine aynısı oldu maalesef..!

Biz tam; “Merkezi hükümet temsilcilerimiz beklenilen performansı gösteremese de, yerel yöneticilerimiz son derece iyi gidiyor, bu uyum ve işbirliği güzel sonuçlar verecek” derken nur topu gibi bir krizimiz doğdu iyi mi..!

Allah biliyor, bazen şöyle de düşünmüyor değilim hani; Birileri bu işbirliği ve uyumdan rahatsız oluyor, bir yerlerden düğmeye basıyor ve ahengi bozuyor.

Konu malum. Safranbolu Belediye Başkanı Sayın Elif Köse’ye Karabük Atatürk Anıtı’nda çöp toplatılması. Dikkat edin, ‘toplaması’ demiyorum, ‘toplatılması’ diyorum. Aslında bunun en güzel izahı, Sayın Köse’nin saf, masum, gayri politik kişiliğinin istismarı…

CHP İl Başkanı Sayın Abdullah Çakır, biliyoruz ki kongren var. Genel Merkez seni istemiyor, kulislerde konuşulanlara göre de bir hayli rakibin var. Ama siyasi şov uğruna bir belediye başkanını kullanma, iki şehir arasını bozma be kardeşim..!

Efendim neymiş, olay tamamen spontane gelişmiş. Bırakın bu işleri. Siz, şimdiye kadar hangi törene cebinizde çöp poşetleriyle gittiniz?

Bakın, bu millet size 30 yıl sonra yeniden bir şans verdi. Ama 31 Mart’tan bu yana yaşanan süreçte kendi başkanınıza en büyük zararı yine sizler veriyorsunuz. Siz gidin partinizi yönetin, Elif Başkanı da rahat bırakın belediyeyi yönetsin.

Siz hiç, Sayın Rafet Vergili belediye çalışmalarını anlatırken, sağında İl Başkanının, solunda İlçe Başkanının oturduğunu gördünüz mü?

Sayın Vergili şayet bu şehirde 3’üncü kez belediyeyi kazanıp bir tarih yazdıysa, ilk seçildiği 2009 29 Mart akşamı canlı yayında parti rozetini dönemin İl Başkanı Sayın Nurhan Barışkan’a teslim etmesinin ve belediye yönetiminde asla siyasi davranmayışının çok büyük etkisi vardır.

Peki, siz ne yapıyorsunuz?

Sayın Köse 3 aylık belediye icraatlarını anlatıyor, yanında belediye başkan yardımcıları olması gerekirken, bir tarafında CHP İl Başkanı, diğer tarafında İYİ Parti İlçe Başkanı..! Ama asıl olmanız gereken yerde yoksunuz! Milletvekiliniz Sayın Hüseyin Avni Aksoy 1 yıllık icraatlarını değerlendirirken neredeydiniz? Şimdi diyeceksiniz ki; “Şehir dışındaydım…” Peki, sizin İl Başkan Yardımcılarınız yok mu?

Bu vesile ile size bir şey hatırlatmak isterim; partinizin 2018 milletvekili seçimlerinde köyler dâhil Safranbolu’da aldığı oy 9128. Bu oy, 31 Mart Yerel Seçimlerine geldiğimizde yalnız merkezde 12 559 olmuş. Yani Sayın Köse’ye yalnızca CHP’liler oy vermemiş. Onun için, bırakın parti belediyeciliğini, Sayın Başkan halk belediyeciliği yapsın, bu millette 30 yıl sonra size bir şans verdiği için pişman olmasın.

Evet, Sayın Köse’nin en büyük handikabı sizlersiniz..!

Kendisini bir an yalnız bırakmayan parti yönetimi,

Belediye katlarında cirit atan meclis üyeleri vs..

Bizim bildiğimiz Meclis Üyeleri yalnızca meclisten meclise gelir, toplantıya katılır ve gider. Şayet halkın bir şikâyeti ya da talebi varsa da, Belediye Başkanı ya da yardımcılarına iletir ve konu kapanır.

Ama ne yazık ki Safranbolu’da işler böyle yürümüyor.

Bunları neden söylüyoruz?

Her şeyden önce Sayın Elif Köse’nin iyi niyetinden, saf ve temiz yüreğinden en ufak bir şüphemiz yok. Lütfen bunu kimse istismar etmesin. Onun siyasetteki yeniliğini kullanıp, kendisine rant sağlamaya çalışmasın. Bir ayağı mezarda tipler, halen 3 kuruşluk dünya malı için mücadele etmesin, Sayın Başkanı ters köşeye yatırmasın..!

Bakın bir seçim yaşadık. Türkiye’de zillet de dendi, illet de. Ama bu atmosfer Karabük’te hiç yaşanmadı. Sayın Rafet Vergili seçimler öncesi verdiği beyanatlarda; “Ben ne kadar vatanseversem, CHP’li kardeşlerimde o kadar vatansever” dedi.

Sayın Elif Köse, MHP’nin bayramlaşma törenine katıldı. Son derece sıcak ve samimi mesajlar verildi.

Bizzat ben tanığıyım, Sayın Vergili; “Seçim bitti, Karabük’te, Safranbolu’da, Yenice’de, Eskipazar’da, Eflani’de, Ovacık’ta bizim, elimizden ne geliyorsa her türlü desteği vereceğiz” dedi.

Yine, Sayın Elif Köse ve Halil Bakkal’da; “Her şeyden önce bir tecrübe abidesi, bizim için bir velinimet, kaldı ki ‘Ne istiyorsanız gelin’ diyor” cümleleriyle düşüncelerini dile getirdiler.

Kısacası Türkiye normalleşirken biz anormalleşiyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanımız bugün tarihi bir toplantıya imza attı. 30 büyükşehir belediye başkanını külliyede topladı. Toplantı çıkışında konuşan gerek Ak partili, gerekse de CHP’li başkanlar, son derece verimli bir çalışma yaptıklarını ve gelecek adına ümitvar olduklarını belirttiler.

Peki, Türkiye Mersin’e giderken, biz neden tersine gidiyoruz?

Hal bu ki biz; Türkiye’nin bugün yakaladığı havayı Karabük olarak seçimler öncesinde yakalamıştık.

Gerçekten merak ediyorum, bu uyum, bu işbirliği kimleri rahatsız ediyor, kimlere batıyor?

Çekilin parti binalarınıza, başkanları halkla baş başa bırakın.

Çünkü bu şehir ne çektiyse siyasi çekişmeden çekti.

Şayet bugün, bu şehirde bir devlet hastanesi yoksa dönemin merkezi hükümet temsilcilerinin; “Rafet Vergili’nin dediğini yapmayalım, o kahraman olmasın” anlayışı nedeniyle yoktur.

Şayet halen; Safranbolu’nun tepesinde çöpler yanmaya devam ediyorsa, bunun nedeni, katı atık bertaraf tesisi noktasında merkezi hükümetle yerel yönetim arasında yaşanan itilaftır.

Onun için, başkanların dostluklarını ve şehirlerin işbirliklerini siyasi şovlarınıza kurban etmeyin. Siyasette yeni, kalpleri pırıl pırıl insanları çakallıklarınızla ters köşe yapmayın.

Sayın Başkanlarım;

Lütfen sizde bu ayak oyunlarına gelmeyin.

İki şehri, 2 izmarite heba etmeyin.

Biliyoruz ki siz, ağabey-kardeşsiniz…!

YORUMLAR


    0 YORUM