Başkan Vergili son mecliste tarihe not düştü!

Karabük Belediye Meclisi 2014-2019 dönemi son meclis toplantısı bu akşam gerçekleşti. Toplantıya Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin önergesi damga vurdu. 18 MHP’li, 13’te Ak Partili meclis üyesinin yer aldığı Karabük Belediye Meclisi, 5 yıllık görev süresinin son toplantısını bu akşam gerçekleştirdi. Gündemdeki maddelerin ele alındığı toplantıya Başkan Vergili’nin önergesi damgayı vurdu. Vergili, sağlığında ve vefatından sonra […]

Başkan Vergili son mecliste tarihe not düştü!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 06 Mart 2019 - 22:48 'de eklendi ve 269 Kez Okundu


Karabük Belediye Meclisi 2014-2019 dönemi son meclis toplantısı bu akşam gerçekleşti. Toplantıya Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin önergesi damga vurdu.

18 MHP’li, 13’te Ak Partili meclis üyesinin yer aldığı Karabük Belediye Meclisi, 5 yıllık görev süresinin son toplantısını bu akşam gerçekleştirdi. Gündemdeki maddelerin ele alındığı toplantıya Başkan Vergili’nin önergesi damgayı vurdu. Vergili, sağlığında ve vefatından sonra hiçbir yere isminin verilmesini istemediğini ve bunu da meclis kararı altına aldırmak istediğini ifade ederken, bu konuda meclis üyelerinden destek istedi.

Başkan Vergili meclis üyelerine hitaben yaptığı konuşmada; “Değerli dostlarım, sizlerden sunacağım önergeyi gündeme almanızı talep ediyorum. Ben Belediye Başkanı Rafet Vergili olarak, Karabük’te sağlığımda ve ölümümden sonra hiç bir yere adımın verilmemesini istemiyorum. Sizlerin de oluru ile meclisimizde bu şekilde karar alıp tarihe de böyle bir not bırakmak istiyorum. Karabük’te benim ismimin silineceğini zaten sanmıyorum. Bu benim için bir arzudur, bir taleptir. Bir caddede, bir sokakta, bir köprüde ismimin yaşaması gibi bir şey söz konusu olamaz. Sağlığımda ve ölümümden sonra hiç bir zaman ismim hiç bir yere verilmesin, meclisten ben böyle bir karar istiyorum. Benim bu arzumu sizlerin yerine getireceğine canı gönülden inanıyorum. Bu karar alınır, belediye defterine işlenir, herhangi bir gün böyle bir konu gündeme geldiğinde de içimizdeki genç arkadaşlar derler ki; ‘Belediye Meclisinin böyle bir karar var, Rafet Vergili’nin ismi verilemez’ Benim böyle bir arzum, böyle bir talebim var, beni bu hususta beni kırmamanızı rica ederim. Ben şuanda Sabahattin Oral Beyin meclisinde alınmış olan kararları çok iyi hatırlayan birisiyim. 18 yaşındayken 2 yıl tüm meclis toplantılarına gittim. Ve sizlerden de birileri hatırlayacaktır. İlerideki tarihlerde ne olacağını hiç kimse bilemez” dedi. Vergili’nin önergesi yapılan oylamada oybirliği ile kabul edildi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili meclis toplantısı sonunda ise tüm meclis üyelerine ayrı ayrı teşekkür ederek uğurlarken; “ Çok güzel, çok uyumlu bir 5 yıl geçirdik, tüm kararlarımızı oybirliği ile aldık, hep birlikte şehrimiz için güzel işlere imza atık, hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum, hakkınızı helal edin” dedi

YORUMLAR


    0 YORUM