BABACAN “LAF ÇOK İCRAAT YOK”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan partisinin Bartın İl Kongresinde konuştu. Babacan; “Laf var, laf çok, icraat yok. Olimpiyatlarda laf üretme yarışması yapsalar şu andaki hükûmet epey madalya kazanır” dedi Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın hafta sonu durağı Batı Karadeniz idi. Zonguldak’tan sonra Bartın’a geçen Babacan partisinin il kongresinde konuştu. Konuşmasına ülke […]

BABACAN “LAF ÇOK İCRAAT YOK”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 09 Kasım 2020 - 12:42 'de eklendi ve 48 Kez Okundu


DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan partisinin Bartın İl Kongresinde konuştu. Babacan; “Laf var, laf çok, icraat yok. Olimpiyatlarda laf üretme yarışması yapsalar şu andaki hükûmet epey madalya kazanır” dedi

Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın hafta sonu durağı Batı Karadeniz idi. Zonguldak’tan sonra Bartın’a geçen Babacan partisinin il kongresinde konuştu.

Konuşmasına ülke gündemindeki konularla başlayan Babacan daha sonra ise Bartın’ın sorunlarına değindi. Bartın’ın sorunlarını yakinen bildiklerini ve devanın kendileri olduğunu ifade eden Babacan şunları söyledi; “Biz Bartın’ın sorunlarını biliyoruz, görüyoruz, dinliyoruz. Az evvel de bahsettim. Ülkemizde işsizlik can alıyor. Bu sorun ne yazık ki Bartın’ı da etkiliyor. Bartın’ın işsizlik sorunu var. Bartın bu nedenle sürekli göç veriyor. Bartın’da yeni iş sahaları oluşturmamız gerekiyor ki bu soruna bir çözüm bulalım. Ama bunu yapmamız için öncelikle güven ortamını tesis etmemiz gerekiyor. Güven ikliminin olmadığı yerde yatırım olmaz. Yatırımın olmadığı yerde de işsizlik artar. İşsizlik varsa, huzursuzluk vardır. Bunalım vardır. Depresyon vardır. Çaresizlik vardır. Gençlerinin göç ettiği bir şehir olmak Bartın’ın kaderi değil. Bakın, ben ve arkadaşlarım ekonomi yönetimindeyken işsizlik oranını üç yılda tam beş puan düşürdük. Düşünün, hem halihazırda iş arayanlara iş bulduk, hem de her yıl mezun olan milyonlarca gencimize iş imkanı tanıdık. Ülkemizde yatırımcı var, verimli topraklar var, zeki, çalışkan gençler var. Gerekli her şey var. Ama ülkeyi yönetenler toparlamayı beceremiyor. Biz, ekonomimizi yeniden ayağa kaldırarak işsizlikle mücadele edeceğiz.

Biz Bartınlı gençlerimizin hayallerini uzak diyarlara götürmemesi için çalışacağız. Değerli konuklar, Bartın ekonomisinin can damarı turizm. Bu şehrin turizm potansiyelini layık olduğu en üst seviyeye taşıyacağız. Küre dağlarıyla çevrili bu nefis coğrafyayı her yıl daha fazla insanın görmesi gerekiyor. Burada çok ciddi bir kültür turizmi var. Tarih turizmi var. Doğa turizmi var. Deniz turizmi var. Kış turizmi var. Bartın’ın lezzetli mutfağı var, geleneksel el sanatları var, tarihi evleri var. Şu Amasra’ya bir bakın. Fatih Sultan Mehmet, Amasra’ya baktığında dünyanın gözünü görmüştü, değil mi? “Çeşmi cihan” demişti. Amasra; müzesiyle, kalesiyle, Kuş Kayası yol anıtıyla gerçek bir turizm kenti. Sadece Türkiye değil, tüm dünyanın gözdesi olabilecek bir kent Bartın.

Bartınlı esnafımız da zor durumda. Pandemi döneminde siftah yapılmadı, cepler boş kaldı ama su, elektrik, doğalgaz ve kiralar işlemeye devam etti. Gelişmiş ülkeler vatandaşlarına karşılıksız destekler verirken, bizim esnafımıza borç reva görüldü. Bizim halkımız kredilerle geçinmeye çalıştı. Şimdi taksitler üst üste geliyor. Nasıl ödenecek?

“İstesek doları düşürürüz” diyor ya hani birileri, belli ki istemiyorlar. Belli ki halkın fakirleşmesine razılar. Bartın’da Filyos liman projesi var meşhur. Biliyorsunuz sürekli gündemde, sürekli şov yapılıyor ama proje yerinde sayıyor. Laf var, laf çok, icraat yok. Olimpiyatlarda laf üretme yarışması yapsalar, epey madalya kazanır şu andaki hükûmet. Laf üretmekte iyiler. Belli bir medya desteği de var yanlarında. Kimisine havuç, kimisine sopa, ne çalışıyorsa. TRT’de olduğu gibi medyanın gücünü tek bir parti için kullanıyorlar. Laf üretiyorlar ama icraat var mı? Yok. Mazeret var. Dış güçler, lobiler, şunlar bunlar. Başarılı bir şey olursa ki o da çok azaldı, “biz yaptık”. Başarısızlık olunca, falanca lobi, filanca lobi, dış güçler, iç güçler, şu bu. Hep mazeret, hep laf. Olmaz arkadaşlar. Biz bu düzene son vereceğiz.

Bartın halkının kentini ne kadar çok sevdiğini, eşsiz doğasına nasıl sahip çıktığını biliyoruz. Biz çevre politikalarımızı, doğayla uyumlu hareket etmeyi parti programımızda da yazdık. Canlı ve cansız tüm varlıkların haklarını koruyoruz. Çevre duyarlılığı aynı zamanda nesiller arası adalet için de çok önemlidir. Tarihten miras aldığımız değerlerimizi sonraki kuşaklara taşıyabilmenin bilinciyle hareket ediyoruz. Eğer sadece kendi neslimiz için doğal zenginliklerimizi yok edersek, gelecek nesillerin bu dünyadaki hakkından çalmış oluruz. Bu nedenle bu eşsiz doğal mirasımıza zarar vermemek zorundayız.

Biz; çocuklarımıza yaşanabilir bir çevre bırakmak zorundayız. Çünkü bu dünya sadece bizim değil, henüz doğmamış çocuklarımızın da dünyası. Sadece kendimiz için değil, yarınlar için de yaşam alanlarımıza sahip çıkmak zorundayız. Doğaya zarar veren her türlü davranışı reddediyoruz. Üzerinde gemi seferleri yapılan Türkiye’nin tek ırmağı Bartın Irmağının Bartın’a yaraşır şekilde ıslahını ve çevre düzenlemesini yapacağız. Biz Bartın’ın kadınlarını, gençlerini, her bir bireyini zenginleştirmek için çalışacağız. Biz, Bartın’ı turizm ile ayağa kaldırmak için çalışmaya hazırız. Bartın’ın demokrasiye ihtiyacı var. Bartın’ın atılıma ihtiyacı var. Biz hazırız. DEVA Partisi hazır”

Yapılan konuşmaların ardından gerçekleşen seçimlerde Ali Yıldırım başkanlığındaki DEVA Partisi Bartın İl Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu; Yusuf Gören, Baran Karaldı, Furkan Reis, Turgay Biricik, Simge Özveren, Batuhan Kantar, Tolga Çınar, Mehmet Ergün, Elif Türkyılmaz, Atakan Coşun, Mert Gözler, Muhittin Kibaroğlu, Enis Karakuş, Özlem Türkan Sarıkaya

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Bartın ziyareti kapsamında vatandaşların sorunlarını dinledi ve partisinin teşkilat binasının da açılışını yaptı.

YORUMLAR


    0 YORUM