BABACAN “KÖTÜ YÖNETİMDEN KARABÜK’TE PAYINI ALDI”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin 1. Olağan İl Kongresi için Karabük’e geldi. Ülke gündemi ve Karabük ile ilgili mesajlar veren Babacan; Babacan “Yönetemiyorlar ve halkımızın onuru ile oynuyorlar” dedi. Genel Başkanlığını Ali Babacan’ın yaptığı Demokrasi ve Atılım Partisi Karabük 1. Olağan Kongresi Safranbolu’da yapıldı. Genel Kurula 30 Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesinin yanında […]

BABACAN “KÖTÜ YÖNETİMDEN KARABÜK’TE PAYINI ALDI”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 18 Ekim 2020 - 23:52 'de eklendi ve 3.756 Kez Okundu


DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin 1. Olağan İl Kongresi için Karabük’e geldi. Ülke gündemi ve Karabük ile ilgili mesajlar veren Babacan; Babacan “Yönetemiyorlar ve halkımızın onuru ile oynuyorlar” dedi.

Genel Başkanlığını Ali Babacan’ın yaptığı Demokrasi ve Atılım Partisi Karabük 1. Olağan Kongresi Safranbolu’da yapıldı. Genel Kurula 30 Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesinin yanında 20’de il başkanı katıldı.

Kongrede yaptığı konuşmada hükümete sert sözlerle yüklenen DEVA lideri Ali Babacan “Yönetemiyorlar ve halkımızın onuru ile oynuyorlar. Bugünkü hükümete ‘Halkımızın onuru ile oynamayın’ diye sesleniyoruz. Önce yoksulluğa mahkûm edip sonra sanki bir lütuf gibi ekmek yardımı yapmaya başladılar” dedi.

Türkiye’de ekonominin son 20 yılın en kötü döneminde olduğunu söyleyen Babacan, Türkiye’yi yönetenlerin uygulamaların başına milli-yerli gibi sıfatlar eklediğini fakat yapılan hiç bir hamlenin yerlilikle ya da millilikle ilgisi olmadığını belirtti.

Babacan konuşmasının devamında şunları kaydetti; “Kendi seçmen tabanlarını kendilerine daha da bağlı hale getirmek için, diğerlerini tamamen öteleyerek devleti yönetiyor. İnsanları, dinine, diline, cinsiyetine göre ayırıyor, biz bu anlayışı kabul etmiyoruz. Biz DEVA Partisi olarak bu ülkenin haysiyetli insanlarına yakışır eşit adil bir ülke inşa etmek için geliyoruz, biz hazırız geliyoruz. Gelin, eski mağdurların yeni mağduriyetler karşısında kayıtsız kalmayacağını gösterelim. Gelin, bu zulme birlikte karşı çıkalım. Gelin, kendi fikrinden olmayanları hain ilan edenleri durduralım. Gelin toplumu ikiye bölenlere ‘artık yeter’ diyelim. Bugünkü iktidar partisi, 28 Şubat sürecinde ezilmeye itiraz etmişti. Bu siyasi partiye destek verenlerin büyük çoğunluğu “Biz böyle olmasını istememiştik, bize yapılan haksızlıkları başkalarına yapmak için iktidar olmadık” diyorlar. Yönetenlerin ‘yerli ve milli’ söyleminin arkasına sığınıp yaptıkları milletimize zarar veriyor. Gerçek milliyetçilik, vatandaşının çocuğunun geleceğinden kaygı duymadan başını yastığa koymasını sağlamaktır.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan konuşmasının devamında ise Karabük’e özel mesajlar verdi. Babacan’ın Karabük’e verdiği mesajların satırbaşları şöyle;

Biliyorum ki siz Karabüklüler ’de bu kötü yönetimden payınızı aldınız. Yatırımlardan, desteklerden mahrum kaldınız. Yıllardır Eskipazar’da Metal ve Metal Ürünleri İhtisas OSB kurulacağı söyleniyor. Burada büyük bir istihdam alanı yaratılabilir. KARDEMİR gibi bir tesise sahip olan Karabük’te böyle bir OSB’nin kurulması, daha çok üretim yapılması, daha çok katma değer sağlanması ve onsan sonra ürünlerin pazarlanması çok önemli bir proje. Fakat bir türlü kurulamadı, nedenini bilen varsa açıklasın. Devlet böyle plansız programsız projeler yapınca hepsi sözde kalıyor, seçim dönemlerinde vaat edilip rafa kaldırılıyor.

Karabük aynı zamanda hava kirliliğinin yüksek olduğu bir şehrimiz. Bu kirlilik covid-19 ile birleşince Karabüklü vatandaşlarımızın büyük bir sağlık riski ile karşı karşıya kaldığını görüyoruz. Bu salgın dönemi bize gösterdi ki, Karabük’teki hastanelerimizin yatak kapasitesi yetersiz, Karabüklüler tedavi için çevre şehirlere gitmek zorunda kalıyor.

UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesine alınan Safranbolu, yığma evleriyle gören herkesi büyülüyor. Karabük’ün en önemli turizm gelirini Safranbolu sağlıyor. Fakat pandemi döneminde yeterli ilgiyi göremeyen Safranbolu’da da küçük ve orta ölçekli işletmelerimiz zor günler geçiriyor. Buradaki esnafımıza ve yatırımcımıza mutlaka destek olunmalı. Aylardır işyerleri kapalı esnafımızdan halen turizm vergisi talep ediliyor. Sadece Safranbolu’daki değil, tüm Karabük’teki esnafımız da bu süreçten olumsuz etkilendi. Diğer ülkelerde esnafa hibe destekler verilirken bizde yalnızca kredi ağırlıklı bir destek sağlandı. Daha da önemlisi vatandaşa IBAN numarası verildi, vatandaştan yardım istendi.

Türkiye’nin ilk ağır sanayi fabrikası KARDEMİR, binlerce Karabüklüye istihdam sağlayan bir fabrika. Fakat orada da biz en büyük sorunu haksız atamalarda görüyoruz. Liyakat diyoruz ya, ehliyet diyoruz ya, hak edene hak ettiğini verelim diyoruz ya, böyle bir sıkıntı var.

Konuşmaların ardından gerçekleşen seçimlerin ardından Yusuf Aydın başkanlığındaki yönetim kurulu şu isimlerden oluştu; Arif Çakır, Aytaç Kök, Elif Ural, Gökçe Karabacak, Gökçe Özdemir, Hamza Savcı, İbrahim Sezişer, İdris Pazarlıoğlu, İsmail Öztürk, Mustafa Gökhan Özen, Ramazan Eliyazıcı, Sabahattin Erdoğan, Sevgi Kebeci, Soner Alkan, Soner Orhan, Şeyma Yılmaz, Şeyma Çetinkaya, Uğur Barış Karpuz, Uğur Sarı, Yeşim Onur

İl Disiplin Kurulu; Burhan Açıkgöz, Nazile Özer, Hasan Göktaş, Ümit Akgüneş, Serdar İnam

Büyük Kurultay Delegeleri; Yusuf Aydın, Ayhan Duru, Muhammet Yavuz, Mustafa Hızarcıoğlu, Harun Yavaşcı, Sevgi Kebeci

Kongrenin ardından Karabük’e geçen Genel Başkan Ali Babacan, partisinin il binasının açılışını yaptı, Hürriyet Caddesi’nde vatandaşlarla sohbet ederek sorunlarını dinledi.

 

YORUMLAR


    0 YORUM