Artık bu soğan baş çevirmez!

Özçelik-İş Sendikasında kılıçlar çekilmiş durumda.Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. İşin ilginç tarafı da dumanı genel başkanın çıkartması! Şayet bir genel başkan; “Arkamızı döndük teşkilat kurulmuş. Dost düşman kalmamış, birçoğu it olmuş. Kopacak artık yapacak bir şey yok, karşı tarafa da geçseniz sorun yok.” şeklinde durum paylaşımı yapıyorsa, orada huzur kalmamış demektir. İşin en ilginç yanı […]

Artık bu soğan baş çevirmez!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 01 Kasım 2019 - 1:40 'de eklendi ve 500 Kez Okundu


Özçelik-İş Sendikasında kılıçlar çekilmiş durumda.Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. İşin ilginç tarafı da dumanı genel başkanın çıkartması!

Şayet bir genel başkan; “Arkamızı döndük teşkilat kurulmuş. Dost düşman kalmamış, birçoğu it olmuş. Kopacak artık yapacak bir şey yok, karşı tarafa da geçseniz sorun yok.” şeklinde durum paylaşımı yapıyorsa, orada huzur kalmamış demektir.

İşin en ilginç yanı da, Genel Başkanın mevcut yöneticilerden bazılarını İT’lik ve hainlikle suçlaması.

Ne kadar acı değil mi? Tabi, bir o kadarda cahilce de..!

Bu ifadeleri Whatsap durum paylaşımında kullanıyorsunuz. Bakanlar, valiler, milletvekilleri, genel müdürler, işverenler, kısacası sizin telefon numaranızın kayıtlı olduğu herkes bu paylaşımı görüyor.

Ne diyorlardır sizce?

Bence şöyle diyorlardır; “Allah Çelik İşçisinin yardımcısı olsun…!” Tabi bu arada rakiplerde kıs kıs gülüyordur.

Bu tip tavırları ancak bu sendikanın geçmişini bilmeyenler sergileyebilir. Çünkü Çelik-İş Sendikası, Genel Maden İş Sendikası ile birlikte Türk işçi hareketinin son iki büyük direnişine imza atan iki sendikadan biridir.

Bu sendika ve onun üyeleri, zamanında hükümetlere meydan okumuş, Ankara’yı dize getirmiştir.

Çelik-İş Sendikası sıradan bir sendika değildir. Şehirlere öncülük eden, yetkili oldukları işletmeleri ve onların bulunduğu şehirleri kurtaran bir sendikadır.

Ne hale geldin be babamın sendikası…!

Yol arkadaşlarına ‘Evladım’ diye hitap eden efsane genel başkandan, yöneticisine ‘İT’ diyen bir genel başkana..!

Çelik-İş Sendikasının bu duruma gelmesinin en büyük nedeni de, Çelik-İş’in HAK-İŞ çizgisine çekilmesi operasyonudur. Maaşlı Genel Sekreteri ve sendika avukatını profesyonel yönetici yapan bir ekibe ve zihniyete mensup bir şahsın bu tavırları doğrusu bizim için sürpriz değildir.

Karabük’te ve Araç’ta kendi konfederasyonlarına bağlı bir sendikaya üye olduğu için RAMSEY işçileri işten atılırken seslerini çıkartmayıp, CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın, yerel seçimlerden bir ay önce aday bile gösterilmeyen AK Partili Belediye Başkanı tarafından işe alınanların işine son vermesi üzerine, sözde ‘Emek ve Adalet Yürüyüşü’ yapan bu zihniyetin sendikacılık anlayışı tüm kamuoyunca malumdur.

Siyaset ve cemiyet insan gibi canlıdır. Aynen insan bedeni gibi onlarda bünyenin kabul etmediği şeyleri bir süre sonra reddeder.

Bir diğer önemli nokta ise, sendikalar demokrasilerin vazgeçilmez unsurlarıdır. Darbelerde kapanır, demokrasiyle birlikte toplumsal hayata dönüş yaparlar. Tabi demokrasi de çoğunluğun yönetimi demektir.

Ne diyor Sayın Cumhurbaşkanı?

“Dünya 5’ten büyüktür…”

Bizde diyoruz ki; “Karabük, İskenderun, İstanbul Kayseri’den büyüktür…”

Bu sendikanın lokomotifleri entegre tesislerdeki şubelerdir. Bu sendika; Karabük’ün, İskenderun’un emekçi zihniyeti ile yönetilir, Kayseri’nin tüccar anlayışı ile değil…!

Görüyoruz ki tarih tekerrür ediyor..!

Son günlerde kamuoyuna yansıyanları görünce aklımıza 2000’li yıllarda yaşananlar geliyor.

Aynen o günlerde, bu günler gibiydi. Lüks hayat, şatafat, ‘Ben yaptım oldu’ mantığı ve tabana tepeden bakan bir yönetim anlayışı hakimdi. İnanın o daha güçlüydü. Hatta kendisini imparator sanıyordu. Meğer karton imparatormuş…!

Tecrübelerimiz bize şunu gösteriyor; artık bu soğan baş çevirmez. Zaten çevirmemeli de..

Dedik ya, tarih tekerrür ediyor. Darbe ile gelen darbe ile gidiyor.

Feridun Tankut’tan, Recai Başkan’a sivil darbe,

Cengiz Gül’den, Tankut’a posmodern,

Yunus Değirmenci’den, Cengiz Gül’e anlaşmalı çekilme…Bakalım ona nasıl bir operasyon yapılacak?

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR


    0 YORUM