ARSLAN SAHAYA İNDİ!

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Karabük ziyaretinde iyice su yüzüne çıkan; Milletvekili-İl Başkanı ve Belediye Başkanı arasındaki gerginlik bu akşam tam anlamıyla zirve yaptı. CHP Karabük Milletvekili Dr. Hüseyin Avni Aksoy katıldığı bir televizyon programında son derece çarpıcı açıklamalar yaptı. Aksoy;“ Çakalların ulumaları, vızıklamaları aslan sahaya inene kadardır diye bir söz var, bugün itibariyle artık sahadayım” […]

ARSLAN SAHAYA İNDİ!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 05 Aralık 2020 - 3:38 'de eklendi ve 497 Kez Okundu


Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Karabük ziyaretinde iyice su yüzüne çıkan; Milletvekili-İl Başkanı ve Belediye Başkanı arasındaki gerginlik bu akşam tam anlamıyla zirve yaptı. CHP Karabük Milletvekili Dr. Hüseyin Avni Aksoy katıldığı bir televizyon programında son derece çarpıcı açıklamalar yaptı. Aksoy;“ Çakalların ulumaları, vızıklamaları aslan sahaya inene kadardır diye bir söz var, bugün itibariyle artık sahadayım” dedi

CHP Karabük Milletvekili Dr. Hüseyin Avni Aksoy BRTV ekranlarında katıldığı televizyon programında parti içinde yaşananlarla ilgili yaptığı açıklamalarla gündeme damgasını vurdu. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı Kanaat Önderleri toplantısıyla ilgili eleştirilere anlam veremediğini ifade eden Aksoy; “ . Senin milletvekilini tanımam demek gibi filan bir lüksün yok, çünkü milletin seçtiği bir vekil” dedi. Aksoy konuyla ilgili şunları söyledi; “Bazı katılımcılar Atatürk demeyen, ‘Ben Atatürk demekten hoşlanmıyorum’ diyen bir il başkanınız var, bu partiye yakışmıyor dediler. Bazı katılımcılar işçi kıyımından bahsettiler. Hatta Sayın Genel Başkan daha sonra konunun muhataplarına ‘Bu işi çözün’ talimatı verdi.  Hüseyin Avni Aksoy asla aciz, birilerinden korkan bir milletvekili olmayacak. Karabük halkı da bunu istemez. Önce vatan, sonra parti, sonra ben diyen biriyim. Burada siyaset yapan, hizmet yapan arkadaşlarında aklını başına toplaması lazım. Senin milletvekilini tanımam demek gibi filan bir lüksün yok, çünkü milletin seçtiği bir vekil. O zaman aklını başına toplayacak ve durumunu gözden geçireceksin. Gerekirse de gereğini yapacaksın, yapmıyorsan da, ya yukarıya gidip benim böyle böyle bir sıkıntım var diyeceksin. Bakalım yukarıda ne diyorlar? Gereğini yap. Ya da istifa diye bir müessese var.  Yani kim çok rahatsız oluyorsa, millete rağmen, halka rağmen. Hakikaten çok büyük saygısızlık yapıyorlar, yanlış yapıyorlar. O toplantıya katılan insanlar birbirinden değerli ve toplumda belli yeri olan insanlar. Kemal Bey o insanlara teminat verdi. Sizi fikirlerinizden ve söylediklerinizden ötürü kimse sorgulayamayacak dedi. Bunu partinin genel başkanı söylüyor. Buna rağmen siz eleştiriyorsanız, siz bu partiden rahatsızsınız demektir. “

“Devlet memuru sözleşmeli adamlar filan oralardan maaş alıp ahmakça yazı yazıyorsa..!”

Açıklamalarının devamında üstü kapalı olarak Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’yi adeta bombardımana tutan Karabük Milletvekili Dr. Hüseyin Avni Aksoy kendisine belli bloklar konulduğunu iddia etti. Bu günden itibaren sahada olacağını ifade eden Aksoy açıklamalarına şöyle devam etti; “ Bunu bir gözden geçirecek, ‘ Ben ne yapıyorum’ diyecek bir. Verilen talimatları yerine getirmeleri lazım iki.. Milletvekili milletin vekilidir, kendi adına hiçbir şey istemiyor, millet için istiyor. Şayet siz milletvekiline belli bloklar koyarsanız, devlet memuru sözleşmeli adamlar filan oralardan maaş alıp ahmakça yazı yazıyorsa şöyle bir laf var; “Çakalların ulumaları, vızıklamaları aslan sahaya inene kadardır”  Bugün itibariyle artık sahadayım. Yani ne olacaksa Karabük halkı için, Safranbolu halkı için, bizi seçenler için olacak. Hüseyin Avni Aksoy beyefendi bir adam, naif bir adam. Ama halka, millete yok ben böyle yaptım, astım, kestim bir makama geldim, elbiseyi giydim bitti, kimseyi tanımam. Öyle yağma yok, herkes aklını başına toplayacak. Ya Cumhuriyet Halk Partisine yakışır işler yapacaklar ya da çekip gidecekler. Benim bunlardan 1 santim geri atan bir durumum olmaz. Ne dedim; aslanlar sahaya inince çakalların vızıklaması kesilir. Bu işin özeti bu, herkes kendisini gözden geçirsin. Bu millet bizi Karabük milletvekili olarak seçti. Ben yalnızca belli bir yere değil tüm il geneline hitap ediyorum. Onun için düşünsünler, çünkü ben ülkede barış istiyorum, ilde barış istiyorum. Birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde olmak lazım. Ama liyakate dayalı birisi arandığında size 1 kişi bana bin kişi başvuruyor. Ama karşımda bir blok. O zaman nasıl olacak bu iş?

Karabük halkı gazetecinin iyisini de kötüsünü de çok iyi ayırıyor. Akıllarınca kafalarında hesap yapıyorlar. ‘Oradan bana para gelir, buradan bana para gelir’ diyorlar. Araştır, aç telefonu bana sor. Hüseyin Avni Aksoy vekilliği de hekimliği gibi titiz yapar. 2018 Seçimlerinde 79 ilde oy kaybı yaşanırken yalnızca Karabük ve Kırşehir’de oylarımız arttı. Genel Başkan bizi çağırıp bunu nasıl başardığımızı sordu. ‘ Biz hekimiz ve insanlara dokunabiliyoruz’ dedim. Kendisi de ‘İlişkileri güçlendirmeye devam edin’ dedi. Biz halkımızla ilişkileri daha da güçlendirecektik ama araya covid girdi. Siyasette oy artırmak için insan kazanmak lazım. Dolayısıyla bir elbise giydim diye ne oldum delisi olmayacaksın. Ben halkın vekiliyim. Allah sağlık verirse milletvekilliğim bittiğinde de Safranbolu’da yaşayacağım. Görevim süresince elimden geleni yapacağım, bitince de değerli dostum Mustafa Eren gibi bu caddelerde gezebileceğim.

Birlik ve beraberlik içerisinde çalışmamız lazım. Milletle abla-kardeş gibi bir ilişkileri olması lazım. Evet, görevleri zor. Eğer senin yanındaki bir personel filan senin milletvekiline hakaret ediyorsa işine o gün son vermen lazım. Öyle bir şey olmaz. Nereye kadar gidecek bunlar?”

CHP Karabük Milletvekili Aksoy; “ Parti içerisindeki konuları kendi aranızda tartışıyor musunuz?” şeklindeki bir soruya ise; “Konuşmuyoruz, çünkü iletişim kanallarının açık olabilmesi için önce saygı olması lazım. Ben kendime saygı istemesem bile bana oy veren millete saygı isterim. Sevmeyebilirsiniz ama saygı duyacaksınız. Yöneticilerin hepsinin şapkayı önüne koyması lazım. Her ne olacaksa da olur, şöyle de bir huyum vardır, bir adım geri atmam.

Siyaset zor bir zanaat. Beni eleştirenler vatandaş değil. Hani kendince gazeteci olan, beni tanımayan, geçmişi de bilmeyenlere bir kemik atıyorlar ve ‘bunu sıyırasıya kadar yaz’ diyorlar. “ şeklinde cevap verdi.

 

YORUMLAR


    0 YORUM