Ak Partili vekilden partisi hakkında şok iddialar

AK Parti 26. Dönem Kastamonu Milletvekili Murat Demir, partisine mensup Cide Belediye Başkanı hakkında şok eden iddialarda bulundu. Demir, bölge milletvekilleri tarafından ilçeye yapılması planlanan yatırımların belediye başkanı tarafından engellendiğini iddia etti. 26. Dönem Ak Parti Milletvekili ve 27. Dönem Milletvekili Adayı Murat Demir, Cide Belediye Naşkanı Necdet Demir hakkında şok edecek iddialarda bulundu. Kastamonu […]

Ak Partili vekilden partisi hakkında şok iddialar
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 18 Ocak 2019 - 23:41 'de eklendi ve 234 Kez Okundu


AK Parti 26. Dönem Kastamonu Milletvekili Murat Demir, partisine mensup Cide Belediye Başkanı hakkında şok eden iddialarda bulundu. Demir, bölge milletvekilleri tarafından ilçeye yapılması planlanan yatırımların belediye başkanı tarafından engellendiğini iddia etti.

26. Dönem Ak Parti Milletvekili ve 27. Dönem Milletvekili Adayı Murat Demir, Cide Belediye Naşkanı Necdet Demir hakkında şok edecek iddialarda bulundu. Kastamonu genelinde birçok yanlış ismin Ak parti’den aday gösterildiğini de savunan Demir şunları söyledi; “Cide, benim ilçem ve mevcut Belediye Başkanı Necdet Demir yeniden aday gösterildi. Murat Demir karşı çıktı, neden? 2007 yılından itibaren Necdet Demir’e her türlü maddi manevi desteği veren, tüm projelerinde desteğimizle hep yanında olan biz, başı sıkıştığında elinden tutan biz. Necdet Demir kesinlikle bu dönem AK Parti için yanlış bir aday. Bunu hep söyledim, söylüyorum, partimi düşündüğüm için davayı düşündüğüm için söylüyorum. Genel Merkeze, Kastamonu İl Başkanına, Milletvekillerimize, Koordinatör Vekilimize, gerekçelerimi detaylı bir şekilde anlattım. Neden Karşı çıktım? Çünkü Cide ileriye gitmesi, turizmde cazibe merkezi olması, istihdam artması, yeni yatırımlar gelmesi gereken bir ilçe, bunlarını önüne duvar olduğu için. AK Parti Belediye Başkanı, partisine ağza alınmayacak küfürler etmemeli edemez, ederse partiden ihracı gerekir. AK Parti Belediye Başkanı, kendisini partinin üzerinde görmemeli göremez, kendisini partinin çok üzerinde görüyor, maalesef söylem tarzı budur, hal ve tavırları budur. Parti bana ne verdi diyecek kadar nankör olamaz, bizim kulağımızla duyduğumuz sözler bunlar, ben hazmedemem. AK Parti Belediye Başkanı, ilçeye gelen yatırımcıları kucaklamalı, yatırımcıya zorluk çıkartıp ilçeden göndermemeli. Otel yapmaya ikna ettiğim yatırımcıları kolaylık sağlayacağı yerde kovacak şekilde karşılamamalı. 30 milyon TL ve 15 milyon liralık iki otel yatırımını elinin tersi ile egosu yüzünden kaçırmamalı. AK Parti Belediye Başkanı, ilçenin dinamik esnaflarını kendine düşman etmemeli. AK Parti Belediye Başkanı AK Partili olmalı, maalesef AK Partili hiç olamadı. AK Parti Belediye Başkanı, ilçenin tek başına hâkimi olmamalı, mütevazı ve halk içinde gönüllere dokunan biri olmalı. Gönüllere dokunan değil gönül kıran bir başkan oldu. Seçime gidecek olan bir aday ardından daha önce hissettiği gücü kaybetmemeli, maalesef şimdi ardında hiç bir esnaf, iş adamı kalmadı. Bu kişileri ikna etme şansımızda yok maalesef.”
Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ilçeye getirdiğimiz birimi müsait olmasına rağmen kültür binasından bir katı kiralık olarak vermediğini söyleyen Demir, ”Bizi ve il müdürünü aylarca oyaladı ve birim ilçeye açılamadı, en az 10 kadrolu personel çalışacaktı, bundan ilçeyi mahrum bıraktı. Murat Demir ve ailesi bundan önceki iki seçimde Necdet Demir, AK Parti adayı olduğu için maddi manevi desteklemiştir. Bu iki dönemde belediye ve başkan araç gereç, maddi, manevi, proje her türlü desteği AK Parti’yi ilçede yüceltmek için Güven Kepçe ve Murat Demir desteklemiştir. Şimdi ne oldu? Bu ilçeyi tanıyan bilen benim, insanları tanıyan benim, sadece Murat Demir istedi diye bazı ilçeleri inadına yanlış adaylar belirlenmesini sağlayan Kastamonu il siyasetindeki arkadaşlar, AK Partiyi mi düşündünüz, ya da kendinize bir sordunuz mu hatamı yapıyoruz, sahada halkı dinlediniz mi? Kahvede, berberde, manavda, esnafı dinlediniz mi? İhtimal vermiyorum, düşünmek dahi istemiyorum, bu ilçeler kaybedilirse, sakın ola kimseye suç bulmayın, sakın. Bu gün susuyorum ama o gün çok farklı konuşurum. Bu gün susuyorsam partime, davama zarar vermemek için susuyorum, var gücümle çalışmaya hazırım, tabi birileri rahatsız olmazsa. Genel merkez yönetimini yanıltmaya ne hakkınız var, bu vebaldir. Günah keçisi Murat Demir olacaksa varsın olsun. Ama ben haksızlık ve yanlış karşısında asla susmam, susmayacağım. Daha birçok şey söyleyebilirim ama şimdilik bu kadar yeter diyorum. İşte ben bu memlekete Kastamonu’ya aşığım, Cide benim ilçem, ilçeme, köyüme aşığım. Tüm bu nedenlerle mevcut başkanın aday olmaması ilçenin geleceği için önemliydi. Ama ben AK Partiliyim, genel merkezimiz her şeye rağmen Necdet Demir adayımız dediyse bizimde bu karara saygı duymak zorundayız ve saygı duyuyoruz. Başkanı her zaman hata yapmasını sağlayan, çıkar ve menfaatleri için başkanı yanlış yönlendirenler, bu ilçeye hiç bir katkısı olmayanlar, sahada bu dedikoduları yayanlar size sesleniyorum. Ben AK Partiliyim, ben Recep Tayyip Erdoğan’ın davasına canla başla sevdalıyım. Ya siz? Şunu iyi bilin, Güven Kepçe ve ailesi, AK Parti için ne gerekiyorsa yapar yapmıştır ve yapacaktır. Murat Demir, partim gerek Kastamonu, gerekse İstanbul nerde bana görev verirse seçim çalışması için orda olacağım. Görev vermese dahi ben AK Parti için var gücümle sahada olacağım” dedi.

YORUMLAR


    0 YORUM