“Ak Partili arkadaşlar bana sahip çıktılar”

Karabük Belediye Meclisi 2019’un son toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı, Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin 11 yıllık başkanlık döneminin en gergin oturumuna sahne oldu. Karabük Belediye Meclisinin Aralık ayı gündem maddelerinden biri, Kemiklidere mevkiinde yapılacak kentsel dönüşüm projesi idi. Başkan Vergili, buradaki hak sahiplerine verilmek üzere Belen Mahallesi mevkiinde yapılan Emekli Evleri’nden 109 daire satın almak için Belediye […]

“Ak Partili arkadaşlar bana sahip çıktılar”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 05 Aralık 2019 - 17:56 'de eklendi ve 468 Kez Okundu


Karabük Belediye Meclisi 2019’un son toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı, Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin 11 yıllık başkanlık döneminin en gergin oturumuna sahne oldu.

Karabük Belediye Meclisinin Aralık ayı gündem maddelerinden biri, Kemiklidere mevkiinde yapılacak kentsel dönüşüm projesi idi. Başkan Vergili, buradaki hak sahiplerine verilmek üzere Belen Mahallesi mevkiinde yapılan Emekli Evleri’nden 109 daire satın almak için Belediye Meclisinden yetki istedi. Bu gündemin görüşülmesi sırasında İYİ Partili meclis üyeleri bu önergeye itiraz etti. Bunun üzerine Belediye Başkanı Rafet Vergili, “Bu mecliste 10 yıldır tüm kararlar oybirliğiyle alınıyor, şayet bu konuda hemfikir olmazsak ben yetkiyi istemiyorum” diyerek maddeyi oylamadı.

Belediye Meclisinin bir diğer önemli maddesi ise, Karabük Belediyesinin Bulak Kanyonunun Safranbolu tarafına da Kanyonpark Projesi kapsamında üniteler yapılması konusu idi. 14 Ak Partili Belediye Meclis Üyesi bu önergeye ret oyu verirken, MHP Grubunun tamamı ve 3 İYİ Partili üye ise evet oyu kullandı. İYİ Partili Meclis Üyesi Kenan Karabacak’ın çekimser kalması üzerine oylama 14-14 bitti, Başkan Vergili bunun üzerine kişisel oy hakkını kullanmadı ve proje meclisten geçmedi.

Başkan Vergili; “Ak Partili arkadaşlar bana sahip çıktılar”

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili” Safranbolu oylamasındaki sonucun nedeni, İYİ Partili Belediye Meclis Üyelerinin Kemiklidere Projesi oylamasında takındığı tutum. Biz hizmette siyaset gözetmeyiz, Karabük-Safranbolu ayrımı yapmayız, AK partili meclis üyesi arkadaşlarımızın ret oyuna rağmen önerge meclisten geçebilirdi, ancak ne hikmetse içinde bulunduğu ittifaka mensup bir hanımefendi tarafından yönetilen bir belediye yapacağımız yatırıma, o ittifaka mensup bir meclis üyesi evet oyu kullanamadı ve bu sonuç ortaya çıktı” şeklinde konuştu.

 

“Kemiklidere’deki hemşehrilerimize yalan ve yanlış bilgi veriliyor”

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ayrıca Kemiklidere Projesiyle ilgili de açıklamalarda bulundu. Başkan Vergili; “Birileri oradaki insanlarımızı yanlış bilgilendiriyor, ‘Sizi Emekli Evleri’ne gönderip burayı elinizden alıp satacak’ diye propaganda yapıyor. Bu, kesinlikle yalan ve yanlış. Biz oradan alacağımız 109 daireyi Kemiklidere’de oturan hemşehrilerimize teklif edecek, alanlar olursa hemen devredecektik, mecbur alma gibi bir durum sözkonusu değil, isteyen bekler ve Kemiklidere’den de evini alabilirdi” dedi

YORUMLAR


    0 YORUM