Ak Parti Ovacık’ta marka adaylarla yola çıkıyor

Yaklaşan 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde siyasi partilerin listeleri de yavaş yavaş netleşiyor. Ak Parti, bölge siyasetinin marka ismi Mehmet Ali Şahin’in memleketi Ovacık’ta seçimlere son derece güçlü iki isimle giriyor. Siyasi partiler bir taraftan belediye başkan adaylarını belirlemeye devam ederken diğer taraftan da İl genel Meclisi ve Belediye Meclisi listelerini hazırlıyor. 2014 Yerel Seçimlerinde […]

Ak Parti Ovacık’ta marka adaylarla yola çıkıyor
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 06 Şubat 2019 - 17:58 'de eklendi ve 314 Kez Okundu


Yaklaşan 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde siyasi partilerin listeleri de yavaş yavaş netleşiyor. Ak Parti, bölge siyasetinin marka ismi Mehmet Ali Şahin’in memleketi Ovacık’ta seçimlere son derece güçlü iki isimle giriyor.

Siyasi partiler bir taraftan belediye başkan adaylarını belirlemeye devam ederken diğer taraftan da İl genel Meclisi ve Belediye Meclisi listelerini hazırlıyor. 2014 Yerel Seçimlerinde Ovacık Belediyesini MHP’ye kaptırarak büyük bir şok yaşayan Ak Parti aynı hataya bu yerel seçimlerde düşmek istemiyor ve işi sıkı tutuyor.

İlçe Başkanı Yakup Narter’i belediye başkan adayı gösteren Ak Parti, İl Genel meclisi içinde son derece güçlü iki isimle liste hazırlıyor. İktidar partisinin Ovacık İl Genel Meclis Üyesi adayları, ilçenin Kurucu İlçe Başkanı Ahmet Tam ve Halil Aydın.

Ahmet Tam, 2002 yılında Ak Parti’yi Ovacık’ta kurmuş ve 10 yıllık görev süresi boyunca girilen seçimlerde rekor oy oranlarına imza atan teşkilatı yönetmiş, ardından ise Ömer Ayar yönetiminde İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştı.

Diğer İl Genel meclis Adayı Halil Aydın ise 1999-2004 arası Karabük Belediye Meclisinde, 2009 yılından bu yana ise Safranbolu Belediye Meclisinde görev yapıyordu.

YORUMLAR


    0 YORUM