Ailecek polisler…!

Emniyet Genel Müdürlüğüne yapılan atamalara ilişkin kararlar, Resmi Gazete’de yayımlandı. Karabük’ün yeni İl Emniyet Müdürü, Polis Başmüfettişi Sırrı Tuğ oldu. Adana, Afyonkarahisar, Antalya, Iğdır, Karabük, Muş, Osmaniye, Rize ve Siirt’e yeni il emniyet müdürleri atandı. Buna göre, Şehit edilen Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’nin yerine Osmaniye Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman atandı. Adana Emniyet Müdürü Selami […]

Ailecek polisler…!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 27 Aralık 2018 - 12:21 'de eklendi ve 1.522 Kez Okundu


Emniyet Genel Müdürlüğüne yapılan atamalara ilişkin kararlar, Resmi Gazete’de yayımlandı. Karabük’ün yeni İl Emniyet Müdürü, Polis Başmüfettişi Sırrı Tuğ oldu.

Adana, Afyonkarahisar, Antalya, Iğdır, Karabük, Muş, Osmaniye, Rize ve Siirt’e yeni il emniyet müdürleri atandı.
Buna göre, Şehit edilen Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’nin yerine Osmaniye Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman atandı. Adana Emniyet Müdürü Selami Yıldız, Iğdır Emniyet Müdürü Melih Ekici, Karabük Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay, Siirt Emniyet Müdürü Mustafa Tokyay görevden alındı.
Yeni ataması yapılan emniyet müdürleri de şu şekilde:
Adana Emniyet Müdürlüğüne Muş Emniyet Müdürü Zafer Aktaş,
Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğüne Gürsel Yıldız,
Antalya Emniyet Müdürlüğüne Mehmet Murat Ulucan,
Iğdır Emniyet Müdürlüğüne Hüseyin Göllüce,
Karabük Emniyet Müdürlüğüne Sırrı Tuğ,
Rize Emniyet Müdürlüğüne Nurettin Gökduman,
Muş Emniyet Müdürlüğüne Ahmet Arıbaş,
Osmaniye Emniyet Müdürlüğüne Ahmet Selçuk Okumuş,
Siirt Emniyet Müdürlüğüne Saruhan Kızılay atand

Sırrı Tuğ Kimdir?

Gümüşhane-Şiran ilçesine mensup bir ailenin çocuğu olan Sırrı Tuğ, Malatya ve Bursa gibi illerde görev yaptı. Babası da polis olan Tuğ’un amcası ise Türk emniyetinin efsane müdürlerinden Halil Tuğ. Karabük’ün yeni Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, Bursa İl Emniyet Müdürü iken 1. Sınıf İl Emniyet Müdürlüğüne terfi etmiş ve Polis Başmüfettişi olmuştu.

YORUMLAR


    0 YORUM