8 Kasım ruhu yeşil sahalarda

Karabük Demir Çelik Fabrikalarının (KARDEMİR) ve Karabük şehrinin var olması açısından en önemli tarih olan 8 Kasım ruhunu yaşatmak için düzenlenen futbol turnuvasının 3’üncüsü çekişmeli bir şekilde devam ediyor. 1994 yılında dönemin hükümeti tarafından alınan 5 Nisan ekonomik kararları çerçevesinde KARDEMİR’in yılsonuna kadar özelleştirilemediği takdirde kapatılacağının bildirilmesi üzerine, Karabük’te gerçekleştirilen büyük eylemin üzerinden 25 yıl […]

8 Kasım ruhu yeşil sahalarda
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 24 Ekim 2019 - 23:01 'de eklendi ve 249 Kez Okundu


Karabük Demir Çelik Fabrikalarının (KARDEMİR) ve Karabük şehrinin var olması açısından en önemli tarih olan 8 Kasım ruhunu yaşatmak için düzenlenen futbol turnuvasının 3’üncüsü çekişmeli bir şekilde devam ediyor.
1994 yılında dönemin hükümeti tarafından alınan 5 Nisan ekonomik kararları çerçevesinde KARDEMİR’in yılsonuna kadar özelleştirilemediği takdirde kapatılacağının bildirilmesi üzerine, Karabük’te gerçekleştirilen büyük eylemin üzerinden 25 yıl geçti. Bir kentin var olma mücadelesinin verilmesi açısından önemli olan 8 Kasım ruhunu yaşatmak amacıyla üç yıldır değişik etkinlikler düzenleniyor. Özçelik-İş Sendikası Karabük Şubesi tarafından düzenlenen futbol turnuvasının 3’üncüsü de  büyük bir heyecanla devam ediyor. KARDEMİR, KARDÖKMAK, KARÇEL ve MESCİER firmalarından katılan 23 takımın yer aldığı turnuvanın final maçı 7 Kasım’da oynanacak, 8 Kasım’da da turnuvada dereceye giren takımlara ödülleri verilecek.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Özçelik-İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Ulvi Üngören; “8 Kasım bizlerin ekmeğine ve emeğine, Karabük’ün ise şehrine sahip çıktığı gün. Hedefimiz; bu ruhu gelecek nesillere aktarmak, bu işletmenin ve bu şehrin bu günlere nasıl geldiğini yavrularımıza anlatmak. Üç yıldır bu doğrultuda KARDEMİR yönetimi ile birlikte bir takım etkinlikler düzenliyor, hem arkadaşlarımız arasında kaynaşmayı sağlıyor, hem de o günlerde verilen mücadeleyi birinci ağızdan şehrimize aktararak o ruhu diri tutmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR


    0 YORUM