7 İLÇEDE 3 GÜNDÜR ELEKTRİK YOK

Kastamonu’nun 7 ilçesine 3 gündür elektrik verilemiyor Kastamonu’da kar yağışı ile birlikte tipinin etkili olduğu bölgelerde ulaşımda aksamalar yaşanırken ayrıca evlere de elektrik verilemiyor. Kar yağışının etkili olduğu ve yer yer tipi şeklinde yağan kar nedeniyle İnebolu, Abana, Bozkurt, Çatalzeytin, Cide, Doğanyurt ve Küre’nin bazı bölgelerine 3 gündür enerji verilemiyor. Enerji nakil hatlarının yıkılmasından kaynaklı […]

7 İLÇEDE 3 GÜNDÜR ELEKTRİK YOK
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 17 Şubat 2021 - 17:06 'de eklendi ve 15 Kez Okundu


Kastamonu’nun 7 ilçesine 3 gündür elektrik verilemiyor
Kastamonu’da kar yağışı ile birlikte tipinin etkili olduğu bölgelerde ulaşımda aksamalar yaşanırken ayrıca evlere de elektrik verilemiyor. Kar yağışının etkili olduğu ve yer yer tipi şeklinde yağan kar nedeniyle İnebolu, Abana, Bozkurt, Çatalzeytin, Cide, Doğanyurt ve Küre’nin bazı bölgelerine 3 gündür enerji verilemiyor. Enerji nakil hatlarının yıkılmasından kaynaklı bu ilçelere enerji verilemediğinden dolayı çevre illerden nakil edilen 1600 kilowaat’lık jeneratörlerin Kastamonu’ya getirilerek enerji verilemeyen ilçelere gönderildiği öğrenildi.
Öte yandan dağıtım firmasına bağlı ekipler, yıkılan enerji nakil hatlarını tekrar çalışır hale getirebilmek için yoğun çaba sarf ediyor. Kesintisiz elektriğin ne zaman verileceği henüz netlik kazanmazken, vatandaşlar bir an önce arızanın giderilerek elektriklerinin gelmesini istedi.

YORUMLAR


    0 YORUM