VİCDANLARLA CÜZDANLARIN SAVAŞI…!

Dün gece bir yazı yazdım ve dedim ki; “Takım elbisemi giydim bekliyorum..!”  56 çekte jandarma kriminal raporuna göre sahte imzası olan adamı tutuklamayanlar gelsinler beni tutuklasınlar…!” Evet, bu gecede bu iddiamın arkasındayım! Birilerine göre “Menajer Bayram”, birilerine göre ise “Simsar Bayram”  tutuklu! Peki, Bayram’a açılan dava ne, ya da iddianamede hangi suçlarla itham ediliyor? “Futbolcular […]

VİCDANLARLA CÜZDANLARIN SAVAŞI…!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 07 Ekim 2020 - 2:06 'de eklendi ve 996 Kez Okundu


Dün gece bir yazı yazdım ve dedim ki; “Takım elbisemi giydim bekliyorum..!”  56 çekte jandarma kriminal raporuna göre sahte imzası olan adamı tutuklamayanlar gelsinler beni tutuklasınlar…!”

Evet, bu gecede bu iddiamın arkasındayım!

Birilerine göre “Menajer Bayram”, birilerine göre ise “Simsar Bayram”  tutuklu!

Peki, Bayram’a açılan dava ne, ya da iddianamede hangi suçlarla itham ediliyor?

“Futbolcular Hakan Aslantaş, Bliznichenko, Ibanez,Rybka ve Traore adına yazılan çeklerin Bayram Uğurlu, Özgür Batuhan Sarıbal ve Pertev Öngüner  tarafından cirolandığı… Bayram Uğurlu, Pertev Öngüner ve Batuhan Sarıbal’ın lisansları ve menajerlik sıfatları olmadığı, bu suretle Hizmet Nedeniyle Güveni Kötüye Kullanma suçunu işleyen Hikmet Ferudun Tankut’a, söz konusu muvazaalı sözleşmelere istinaden yazılan çeklerin tahsiline yardım ettikleri ve söz konusu eylemleri zincirleme şeklinde işledikleri…”

Peki, nam-ı değer Simsar Bayram ne yapmış?

Hikmet Ferudun Tankut’un muvazaalı çeklerinin tahsiline yardım etmiş…!

Bunu biz söylemiyoruz, bunu söyleyen bağımsız yargının Cumhuriyet Savcısı…!

Buraya kadar çok güzel…!

Peki, Bayram çekleri ciroladığı için tutuklanırken, yanındaki diğer 2 isim Pertev ve Batuhan neden aynı suçla tutuklanmıyor, ya da bu muavazaaalı sözleşmeleri yapanlara herhangi bir işlem yapılmıyor?

Gelelim bir diğer konuya…!

Bayram Ferudun’a yardım ve yataklıktan içeride, peki Juan Pablo Pachon isimli şahısa yazılan çekler ve diğer işlemler karşılığında kasadan çıkan  2.476.997.00 TL ve 3.794.500 avro’yu sahte ciro eden şahıs nerede?

İşte burada hukuka güven bitiyor.

Elçiye zeval olmaz…!

Başta Kardemir Karabükspor kamuoyu olmak üzere tüm spor camiası şunu söylüyor;” BİZ ZATEN BU PARAYI BU ADAMLARIN YİYECEKLERİNİ BEKLEMİYORDUK, ANLAŞILAN O Kİ; O KADAR BÜYÜK YEMİŞLERKİ, HEM TETİKÇİLERİNİ HEM DE BU KARARI VERENLERİ SUSTURMUŞLAR, ÇÜNKÜ ONLARDA BİLİYORKİ İPİN UCU ONLARA DAYANACAK….!”

Sayfalarca ve saatlerce yazabiliriz…!

Ancak uzatmaya gerek yok..!

Birileri bizlere ve kamu vicdanına şu soruların cevabını versin;

“ İyi niyeti kötüye kullanma” suçundan yargılanan Bayram’ı tutuklarken; “İyi niyeti kötüye kullanma ve evrakta sahtecilikten”, hem de 56 kez sahtecilikten ve bu sahtecilik sonucu 3 milyon avro üzerinde kulüp kasasından tahsilat yapılmışken, tüm bunları yapanlara nasıl ev hapsi verebildiniz?

Tüm bunların ardından bu kararı verenlere kamuoyunun sorularını iletmek bir gazeteci olarak asli vazifem;

Hamsi’de balıktır, Balina’da, acaba siz Balinaları mı savundunuz?

Acaba Bayram’ı uvertür yapıp, assolistleri sahneye mi çıkartmadınız?

Türk Spor tarihi Sayın Fatih Mehmet Kayış’ı çoktan altın harflerle yazdı!

Peki, Sayın Savcı bunları yaparken; Bayram’ın ve ekibinin ciroladığı çekleri, Para Psikoloğunun jandarma kriminal raporuna göre ciro ederek kulüp kasasından yaklaşık 3 milyon avro tahsilat yaptığı çekleri kim ya da kimler nereye açıklayacak?

Bu kararı veren yüce yargıya iletiyorum; inanın bu kadarı kimin verdiğini de bilmiyorum…!

Denilen Şu;” Böyle bir kararı nasıl vermişler, bu karar vicdanları yaralar. “Güveni kötüye kullanma “ suçundan yargılanan adam tutuklanırken, 56 ayrı çekte sahtecilik yapan adama ev hapsi vermişler, aksi takdirde işin ucu büyüklere dayanacaktı…!”

 

 

 

 

 

YORUMLAR


    0 YORUM